Wpis z mikrobloga

@juzwos: Teoretycznie dziecko ma rację, ale zapis 16-6=10 wygląda dziwnie bo w poleceniu nie ma nic o "6" więc jeżeli już mamy tak zapisać jak uczeń to powinno to wyglądać najpierw tak: 16-(3+3)=16-6=10. Uczeń musi pokazać skąd wzięło mu się tam 6. Co do odpowiedzi także pamiętam że kazali nam odpowiadać "dokładnie" na pytania. Pytanie było ile babeczek "ma teraz babcia" i tak mamy odpowiedzieć. Nie wiem czy w dorosłym życiu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@juzwos: Jak można uczyć dziecko w domu, skoro 90% ludzi ma zerową wiedzę z takiej matematyki, fizyki, chemii czy biologii xD Może do 3 klasy podstawówki by się jakoś dało ale im dalej w las tym znacznie gorzej, na poziomie liceum w przypadku przedmiotów rozszerzonych to nie ma takiego geniusza, który znałby się na wszystkim i mógłby przygotować ucznia zarówno z matmy, biologii, angielskiego, fizyki, chemii, polskiego itd itd. Im wyższy
@juzwos: dla wszystkich idiotów tutaj, to jest też część nauki odpowiadania na zdania i może dla dorosłych to jest bez sensu ale ja pamiętam jak mnie uczona odpowiadać na pytanie.

"Ile babeczek ma teraz babcia" odpowiedź "Babcia ma teraz 10 babeczek"

Zanim ktoś powie o debilizmach systemu nauczania niech pierw przez ten system przejdzie a nie wyrwane z kontekstu patrzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@juzwos: ja pamiętam że u mnie w podstawówce 20+ lat temu było tak samo xD jak były zadane pytania to musieliśmy odpowiadać pełnym zdaniem tak jak było zadane pytanie
@ostr: nie, debile rosną myśląc że posiadali rozumy a szkoła "hehe zabija indywidualnosc i kreatywność". Żeby umieć myśleć pierw trzeba znać podstawy bo potem rosną tacy z którymi nie da się dyskutować bo mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem i prostymi instrukcjami
@ostr: no a jak nazwiesz ludzi którzy z dupy wyciągają wnioski nic na ten temat nie wiedząc XD sam hejt na nauczyciela a to jest pewnie w wymaganiach a już na pewno tak uczyli. Przypominam że to nie jest jakieś liceum gdzie liczy się wynik i wzory tylko podstawówka gdzie wiele umiejętności naraz się ćwiczy w tym odpowiadanie na pytania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@juzwos: jak już się tak przypieprza nauczycielka to właściwie powinno być:

16 - 2 * 3

bo "po 3 babeczki" dała dwójce dzieci. A nie że 3 Zuzi i 3 Jackowi.

¯\_(ツ)_/¯
Spójrz na to z innej strony. To jest zadanie ścisłe, które służy do nauki:

a) ułożenia jasnego dla osób trzecich równania, bez skrótów i uproszczeń,

b) odpowiadania w sposób ścisły na postawione pytanie.


@Kornkafer: aha. Aha. Rozumiem, że w tak ścisłym nauczaniu rzeczone zasady są ściśle przed zadaniem przedstawiane? Czy może kilkulatek ma się tego ściśle domyślić?