Wpis z mikrobloga

@GnijacyNissan No jest gówniana, dlatego istnieją różne systemy oceniania. Masz oceny opisowe, stopniowe i procentowe. Dlatego już od początku przykład zdjęcia z taką oceną jest #!$%@?.
@GnijacyNissan ja mialem angielski dopiero od 4 klasy, więc patrzę pod kątem całości.
Są osoby, które lubią rywalizacje. Niektórzy walcza na wfie, niektórzy na oceny. Ba, ja nawet na studiach miałem koleżankę, która przez dwa miesiące narzekala na to, że profesor ocenił moja prace na wyzsza ocene od niej xD (ona same 4 i 5, ja raczej aby zdać)
@GnijacyNissan owszem, oceny są kiepskie, ale ignorowanie błędów i pójście na rękę to nie jest dobra droga. Tak samo nie możesz powiedzieć, że 2+2=5 to dobra odpowiedź, bo po prostu nie jest. To przynosi skutki, że taka osoba w starszym wieku będzie miała problem się zmierzyć z rzeczywistością
owszem, oceny są kiepskie, ale ignorowanie błędów i pójście na rękę to nie jest dobra droga.


Bo? Bo najważniejsza jest prawda i logika? Tu się rozchodzi o nauczenie człowieka czegokolwiek, żeby nie spędził 45min swojego życia na ściganiu się po numerek, ale zyskał wiedzę.
Jeśli pomoże mu 1, to się wpisuje 1, jeśli 5, to 5.

Tak samo nie możesz powiedzieć, że 2+2=5 to dobra odpowiedź,


Jeśli na pytanie 2+2= ktoś napisze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Metall: miałem w technikum gościa co pisał dużo gorzej od tego co tu widzisz. Więc nie oceniaj poziomu edukacji po charakterze pisma :)
Potem gość został radnym więc ładnie politycznie se w życiu poradził
@Aiseq: xD zależy od klasy i zadania. Jeśli to była druga klasa i dzieciak miał wymienić zwierzęta po angielsku i przetłumaczyć na polski te co pamięta to 5 jest zasłużone. Ale jeśli to 3, czy 4 klasa i miał zapamiętać 10 wyrazów, a zapamiętał 9, to powinna być obniżona ocena.
Oceny to nie jest nagroda, ani wyrażenie sympatii, tylko informacja, jaka część materiału jest opanowana. To, że duża część mirków, w
@wykopyrek: co ty za farmazony tutaj #!$%@? co? XD wyzywasz innych od lewakow, nie wiedzac chyba nawet co to znaczy a sam robisz z siebie giga lewaka. Najwiekszego imbecyla ocenilbys na 5 zeby mu czasami nie bylo przykro.
Nie, to nie powinno tak dzialac i racje maja ci, ktorzy pisza, ze oceny musza byc sprawiedliwe. Przyklad z obrazka jest ok jezeli ktos, kto nie popelnil zadnego bledu zostal oceniony na 6.
(jakieś #!$%@?)

Najwiekszego imbecyla ocenilbys na 5 zeby mu czasami nie bylo przykro.


Tobie dałbym 1 za umiejętność czytania. Tak dla nabrania dystansu.

Nie, to nie powinno tak dzialac i racje maja ci, ktorzy pisza, ze oceny musza byc sprawiedliwe.


Chcesz uczyć młodych ludzi, że świat jest sprawiedliwy. I to ja robię z siebie giga-lewaka?
Skończysz szkołę, pójdziesz do pracy, zobaczysz sam ile tobie dała szkoła, ile dla ciebie roboty zrobiły oceny,
@Metall: to też zależy od nauczyciela. Ja n przykład w gimnazjum na niemieckim napisałem "Deustch" zmiast "Deutsch" i kolesiówka mi tego nie uznała, a jak na angielskim napisałem "He not cathed" zamiast "He didn't catch" to wszystko było dobrze a z wypracowania było 5.