Wpis z mikrobloga

Jak przyspieszyć swoją karierę w IT i zostać Junior Developerem?

W moim najnowszym materiale wideo przedstawiam 5 wskazówek dla początkujących developerów stojących przed podjęciem pierwszej pracy w firmie IT. Oto one – w pigułce ✨️:

1. Stwórz CV, które czyta się jak dobrą książkę! Wykorzystaj do tego unikalne podejście i już na starcie zapewni Ci uznanie rekrutera.
2. Nawiąż korzystne znajomości z ludźmi z branży, aby zwiększyć swoją szansę na wymarzoną pracę.
3. W swoim portfolio zawrzyj również prezentacje, pamiętaj, że przeglądać je będą osoby nie tylko techniczne.
4. Przemyśl każde pytanie rekrutera, zastanów dlaczego Ci je zadaje oraz w jaki sposób odpowiedzieć tak, aby uwypuklić swoje atuty.
5. A może nie czekać na etat i zatrudnić się samemu? Jest metoda, aby do tego dojść.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam Cię do zapoznania się ze szczegółowym wideo na ten temat ;)

P.S. W przyszłym tygodniu na kanale pojawi się kontynuacja serii, gdzie przygotowałem wskazówki dla juniorów i midów, które pozwolą szybciej osiągnąć stanowisko seniorskie

Daj znać w komentarzu jakich Twoim zdaniem kompetencji miękkich brakuje początkującym programistom i jakie masz porady, które pozwolą tę lukę wypełnić ( ͡ ͜ʖ ͡)

#programowanie #naukaprogramowania #java #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #kariera #springboot #git #github #it #rekrutacja #programista #hr
SoftBull - Jak przyspieszyć swoją karierę w IT i zostać Junior Developerem?

W moim...
  • 16
@Bellissimo: @laphroig:
Wyjaśnię, bo widzę parę komentarzy (zakładam, że od osób, które materiału nie obejrzały go) zakładające czarne scenariusze.
To jest materiał dla osób, które zainwestowały w jakiś bootcamp/kurs. Wydały kasę, żeby wejść na rynek, jednak przebić się przez rynek nie potrafią.
Nie sprzedaję nic w tym materiale i linkuję do bezpłatnych źródeł wiedzy. To garść porad z punktu widzenia bardziej doświadczonego kolegi, która pokazuje jak przy wykorzystaniu kompetencji miękkich
ogólnie tak patrząc pragmatycznie na branżę gdzie pracuję, a bujam się po korporacjach głównie to zapotrzebowanie na Juniorów w ciągu 3 lata tak spadło, że to zapotrzebowanie można przyrównać do zapotrzebowania powoli jak jest w innych zawodach. W korpo w którym pracuję wolą rekrutować ludzi po 3-4 miesiące, jak nie dłużej (!), aniżeli zatrudniać Juniorów.

Druga sprawa, że teraz trzeba mieć jakieś CV wybujałe, nagrywać filmiki na youtube o programowaniu, prowadzić bloga,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: jak się wkręcić w open-source? Może głupie pytanie, ale mam wrażenie, że jak ktoś ma mniej doświadczenia to ciężko znaleźć taski dla siebie w takim projekcie. Z chęcią posłucham kogoś bardziej doświadczonego w temacie :)
@jaca_66: bardzo ciekawe wnioski i respekt za znalezienie sposobu dzięki któremu pozyskujesz oferty prac - to jest serio bardzo ciekawa droga. Możesz ją rozwinąc? W jakim projekcie pracujesz? Widzę, że nie tylko ja jestem tym zainteresowany :D