Wpis z mikrobloga

Czy średnia 9.4l/100km z silnika 1.6, 101KM w benzynie to normalne spalanie czy ja mam jakąś cięższą nogę albo coś nie tak z silnikiem?

Od miesiąca jeżdzę Fordem Focusem - no auto ładnie się zrywa, jest też sporo większe od Fiesty (miałem 1.4 diesel, paliła jakieś 5 - 5.5 na 100km) ale czytam po necie że ludzie schodzą w tej wersji do 8l, niektórzy 7.5l a u mnie prawie 10?

Pytałem się taty, ale tata miał całe życie diesla, poza Ładą w LPG, 25 lat temu i mówi że pewnie benzyna tak ma i sam nie wiem co o tym sądzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fordfocus #motoryzacja #samochody
  • 110
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano żonie kupiłem peugeota 1007 1.6 benzyna 110KM w automacie. Pojedzilem nim trochę po Łodzi i jak są korki to poniżej 10l nie zejdzie. Przy jeździe gdzie jest mniejszy ruch, nie staje na światłach to do 8l może zejdę także nic nadzyczajnego to Twoje spalanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EndriuGolara: Ale ja nigdzie nie napisałem, że to jazda tylko po mieście. Owszem, głównie trasa ale tylko ~30km to była eska. Reszta to zwykła krajówka z ciągłym zwalnianiem i przyspieszaniem. Do tego paręnaście kilometrów przez miasto. To nie była tylko trasa, gdzie wbiłem na tempomat 120 i jechałem przez 90% trasy. Poza tym napisałem, że OP powinien mieć możliwość zejścia trochę z wynikiem. Ja, jak nie się pilnuję żeby jechać ekonomicznie
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: głupota i to taka gruba, z serii 'odpinom akumulator i błędy znikajo'

komputer nie adaptuje mieszanki do stylu jazdy xD

a jeśli już tak się dzieje w nowszych samochodach ( ale to już bardziej kombinacja automatyczna skrzynia biegów + obciążanie silnika ) to dzieje się to na bieżąco, a nie po odpięciu aku xD

adaptacja dawki paliwa do powietrza i masa innych ciekawych rzeczy dzieje się na bieżąco w miarę
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: widzę, że już ktoś podlinkował Ci stronę Motostat.pl

Także wejdź sobie tutaj: https://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=24&model_id=434&fuel_type_id=1&year_from=1900&year_to=2021&gearing_type=manual&power_from=101&power_to=101&club=0&search=Szukaj

Wybierz raporty jakiegoś użytkownika ze zbliżonym spalaniem i sprawdź w raportach tankowania jaki zaznacza stosunek jazdy na trasie do jazdy po mieście. Przykładowo tutaj ktoś cały czas zaznacza 10% trasa, 90% miasto (z włączoną klimatyzacją) i wychodzi mu średnie spalanie w okolicach 9-10 litrów na 100 km.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano: mam starego focusa mk1 z tym silnikiem. Jest zagazowany i spalanie po mieście to od 11-13 litrów gazu na 100 ( benzyna 9.8 do 10.8 litra) całość w korkach po Wrocławiu ( ͡° ʖ̯ ͡°) po trasie od 6.7 gazu (6 benzyny jazda wiejskimi drogami do maks 80) do 9litrow gazu (130 cały czas). Także ten silnik mało nie pali i myślę, że to normalne. Mój
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: jeżdzę na codzień Focusem w tym silniku. spalanie chwilowe na trasie przy prędkości 70-90km/h, to średnio jakieś 7.5l. przy prędkościach ekspresówkowych (120-130km, co daje ponad 3k obrotów niestety silnik nie jest stworzony do szybszej jazdy) wzrasta nawet o litr. przy jeździe głównie miejskiej + nawet niewiele cięższa noga jest możliwe, że osiągasz takie wyniki. skoro jeździsz autem od niedawna, polecam ustawić sobie na komputerze pokładowym spalanie chwilowe i obserwować -
  • Odpowiedz