Wpis z mikrobloga

Czy średnia 9.4l/100km z silnika 1.6, 101KM w benzynie to normalne spalanie czy ja mam jakąś cięższą nogę albo coś nie tak z silnikiem?

Od miesiąca jeżdzę Fordem Focusem - no auto ładnie się zrywa, jest też sporo większe od Fiesty (miałem 1.4 diesel, paliła jakieś 5 - 5.5 na 100km) ale czytam po necie że ludzie schodzą w tej wersji do 8l, niektórzy 7.5l a u mnie prawie 10?

Pytałem się taty, ale tata miał całe życie diesla, poza Ładą w LPG, 25 lat temu i mówi że pewnie benzyna tak ma i sam nie wiem co o tym sądzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fordfocus #motoryzacja #samochody
  • 110
@MarianoaItaliano: normalne spalanie tez mam 1.6 101km tyle że epiesek czyli opel. To po mieście pali 11.5-12 gazu. Odjmij z litr dwa i wychodzi spalanie benzynowe.
Nie słuchaj głupot ludzi co piszę że auto im nic nie pali. Sporo ludzi jest tak płytka że specjalnie kłamie że jemu pali mało. Na motostat możesz sobie posprawdzać raporty prywatnych ludzi z tankowań to dobre źródło.
@r5678: O, zobaczę - dzięki. Tak jak mówię, posprawdzałem tu i ówdzie i rozrzut tego spalania jest spory dlatego mnie tak dziwi jak to wygląda naprawdę. Biorąc bezynę spodziewałem się że pali więcej no i auto też jest większe i wygodniejsze.