Wpis z mikrobloga

Czy średnia 9.4l/100km z silnika 1.6, 101KM w benzynie to normalne spalanie czy ja mam jakąś cięższą nogę albo coś nie tak z silnikiem?

Od miesiąca jeżdzę Fordem Focusem - no auto ładnie się zrywa, jest też sporo większe od Fiesty (miałem 1.4 diesel, paliła jakieś 5 - 5.5 na 100km) ale czytam po necie że ludzie schodzą w tej wersji do 8l, niektórzy 7.5l a u mnie prawie 10?

Pytałem się taty, ale tata miał całe życie diesla, poza Ładą w LPG, 25 lat temu i mówi że pewnie benzyna tak ma i sam nie wiem co o tym sądzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fordfocus #motoryzacja #samochody
  • 110
@MarianoaItaliano nie zrywa się ładnie, trzeba go pałować, pewnie stąd spalanie. Ale w porównaniu do Fiesty 1.4 faktycznie może być lepiej bo jeździłam 1.4 w benzynie i się bałam wyjeżdżać z podporzadkowanej przyzwyczajona do mocniejszych aut xD
Nigdy nie liczyłam u siebie spalania, ale czasem widzę ile mi zeszło po tankowaniu i dycha po miescie niestety jest realna, mi schodzi więcej (dlatego nie liczę żeby się nie #!$%@?ć) xD
Na trasie jest
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano: Miałem MK2 z tym silnikiem i brał jakieś 6.5/7 litrów na trasie, ale wystarczylo, że chwilę pojeździłem po mieście i robiło się 8-9. Także całkiem normalne spalanie dla nieuturbionej benzyny.

BTW. Miałem fiestę mk3 z 1.3 motorem i paliła więcej niż fokus 1.6, więc ja bym nie narzekał :D