Wpis z mikrobloga

Czy średnia 9.4l/100km z silnika 1.6, 101KM w benzynie to normalne spalanie czy ja mam jakąś cięższą nogę albo coś nie tak z silnikiem?

Od miesiąca jeżdzę Fordem Focusem - no auto ładnie się zrywa, jest też sporo większe od Fiesty (miałem 1.4 diesel, paliła jakieś 5 - 5.5 na 100km) ale czytam po necie że ludzie schodzą w tej wersji do 8l, niektórzy 7.5l a u mnie prawie 10?

Pytałem się taty, ale tata miał całe życie diesla, poza Ładą w LPG, 25 lat temu i mówi że pewnie benzyna tak ma i sam nie wiem co o tym sądzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fordfocus #motoryzacja #samochody
  • 110
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: no tak, drogę do pracy ma taką że za wiele nie stoi. U mnie komputer pokładowy pokazuje ~7/100
Z drugiej strony sąsiad, co jeździł do pracy praktycznie cały rok na ssaniu, bo jadąc przez miasto to silnik się nawet nie zdążył zagrzać, też narzekał że mu auto sporo pali.
  • Odpowiedz
@NaChuiMiTaCHata: U mnie problem jest to że cała moja droga do pracy to jeden wielki korek w którym połowe czasu stoje w miejscu a połowe jade na jedynce albo dwójce.
W trasie mam jakieś 6,5 czyli ponad 2x mniej. Mazda 6gj 2013
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: w internecie to zawsze każdy chwali silnik i pisze farmazony

Ja też mam silnik który niby pali 7,0 w mieszanym, ale w rzeczywistości jest to bardziej 8,5L. W trasie spadnie do 6,5L. Jak deptasz to spokojnie nawet dychę spali na 100
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: U mnie w focusie MK2 1.6 101KM spalanie na trasie około 1200km przy stałej prędkosci 110-120km/h zmierzyłem około 6,6-6,7l /100km.
Jak jade szybciej, około 130-150km/h musze już liczyć się ponad 7,5l /100km.
Jeżdżac w mieście to jest przedział jest spory, w zależności od długości korków oraz jak bardzo dynamicznie jeżdże spokojnie można wykręcić 10l / 100km i wiecej..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarianoaItaliano: wszytko zależy od trasy. Jak poza miastem/autostrady itp to dużo i wręcz za dużo. Jak na miasto też dużo ale w granicach rozsądku. Ja mam 2.2 i po mieście z klima ok 10,5 l a na autostradzie ostatnio udało mi się zejść do 7 l
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: na wstępie, co za cepy xD

pamiętaj, że w polsce kogo o spalanie nie zapytasz to zawsze mu będzie palić 2 litry mniej niż tobie :) dobrze, że w ogóle im te samochody palą, a nie dolewają do baku :)

na 16 km jazdy mieszanej to jest normalne spalanie w silniku 1.6 w takim samochodzie i nie, nie masz ciężkiej nogi, tyle pali po prostu

na trasie zlecisz powiedzmy do
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano mozesz sprobowac odpiac akumulator na pol godziny. Komputer sie zrestartuje i na nowa dobierze mieszanke pod twoj styl jazdy. Moze poprzedni wlasciciel mial ciezka noge. Dobre opony to tez spadek spalania nawet o 0.5l
  • Odpowiedz
@MoFaja: po pierwsze jechałeś trasę a nie po mieście, po drugie masz nowoczesny silnik z turbo więc nisko go kręcisz i masz długie przełożenia w skrzyni. Sytuacja OP'a jest zupełnie przeciwna więc nie siej fermentu
  • Odpowiedz