Wpis z mikrobloga

Czy średnia 9.4l/100km z silnika 1.6, 101KM w benzynie to normalne spalanie czy ja mam jakąś cięższą nogę albo coś nie tak z silnikiem?

Od miesiąca jeżdzę Fordem Focusem - no auto ładnie się zrywa, jest też sporo większe od Fiesty (miałem 1.4 diesel, paliła jakieś 5 - 5.5 na 100km) ale czytam po necie że ludzie schodzą w tej wersji do 8l, niektórzy 7.5l a u mnie prawie 10?

Pytałem się taty, ale tata miał całe życie diesla, poza Ładą w LPG, 25 lat temu i mówi że pewnie benzyna tak ma i sam nie wiem co o tym sądzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fordfocus #motoryzacja #samochody
  • 110
Dzięki wam wszystkim za wypowiedź, fajnie sobie porównać i mniej więcej wyrobić własne zdanie - chętnie poczytam dalsze wpisy - jak dałem plusa znaczy się że przeczytałem, także nie obraźcie się że nie dziękuje/odpowiadam każdemu z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MarianoaItaliano: wartość z komputera, czy "ręcznie" (zalanie pod korek, przejeżdżenie, zalanie pod korek)?
Jeśli to pierwsze, to możesz porównać z tym drugim.

Poszukaj sobie w necie spalania dla Twojego modelu, nadwozia i silnika. Jak masz możliwość, to zrób sobie test po autostradzie/ekspresówce ze stałą prędkością i sprawdź wtedy spalanie względem tego co piszą w internecie.

Pooglądaj sobie filmiki o "ekodrivingu", może popełniasz jakiś błąd w stylu przyspieszania ze zbyt niskich obrotów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano: ja mam forda focusa MK1 1.6 100km.
Po mieście pali dużo, nie kręcę raczej wyżej niż 3,5k (ale zdarzy się mocniej wcisnąć gaz), spalenie wg komputera 9-10/100

Jadąc krajowkami 80 krajowkami około 6.8-7l
Autostrada przy trzymaniu stałej prędkości 120 mam 7l/100
140+ to już 10l w górę.

Także jeżeli jeździsz dynamicznie po mieście to normalne spalanie. Jezsli masz w trasie takie ( o ile trzymasz w miarę stałe prędkości poniżej
najlepsi są dizlowcy, panie mi ten 1.9 TDI 3 litry na autostradzie pali taniej niż LPG


@ks2m: Na autostradzie nie, ale na krajówce mój rekord to 3,2 l/100km. 1.6 HDi kocham Cię ( ʖ̯)

@MarianoaItaliano: jak na cykl mieszany to sporo. Nubira w kombi 1.6 106 KM mi tyle nie brała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MarianoaItaliano nie słuchaj ludzi w necie a szczególnie na tych na grupach facebookowych, to mitomani i marzyciele, niektórym to dizelki ze średniej półki o wadze 1,5t palą po 4 literki na mieście, szkoda tracić czasu na tych idiotów, Benzynowy silnik 1.6 na mieście spokojnie spali 9-10 litrów i nie ma inaczej a jak ktoś twierdzi że pali mu 6 to kłamie, a już na pewno nie można mówić o takim spalaniu w