Wpis z mikrobloga

W poniedziałek oddałem staroście grupy legitymację studencką do podbicia. Dzisiaj kanar chce ode mnie bilet MPK, który jest nabity na legitymację, oczywiście powiedziałem ze jest w dziekanacie i do podbicia, spisał mnie, dał kwitek, muszę iść na Prusa zapłacić 24zł bo nie miałem przy sobie biletu. Patologia. Dlaczego kanar w swoim #!$%@? komputerku mając moje dane nie może sprawdzić czy mam kupiony bilet (200zł za 4 miesiące ULGOWY) i jeżeli go mam, z jakiej racji mam płacić 24zł.
Autobusy mogą nie jeździć, tramwaje mogą się #!$%@?ć ale ty koniecznie musisz miec bilet bo jesteśmy #!$%@? z mpk
#wroclaw #mpkwroclaw
  • 131
@paweleksiema:

na koszt podatnika jeżdżą dzieci z podstawówki i emeryci


No ok, to czemu kupowałeś ULGOWY? Przecież jesteś studentem XD
A tak serio, wstawaj, zesrałeś się. 50zł na miesiąc za bilet to jest tanio, więcej pewnie wydajesz w ciągu jednego dnia na alkohol XD Masz pretensje, że wypisał ci kwitek, zamiast poczytać, że spokojnie możesz się odwołać?
No i tak jak wyżej: albo sami się ogarnijcie albo zmieńcie starostę, bo ogólnie
dla mnie to jest najbardziej #!$%@? w tym wszystkim. Jak ma się darmowe przejazdy jako emeryt lub krwiodawca można czasami zapomnieć portfela itp. a i tak MPK pobierze opłatę za to, że ma się darmowe przejazdy, ale zapomniało się dowodu osobistego XD


@PepeXD: w sensie #!$%@? jest to, że gdy istnieją przywileje, to prawdo do korzystania z niego trzeba umieć udowodnić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@fishery: Polaczki płaczą że ktoś śmie wymagać jakichś normalnych warunków działania w komunikacji. Jak on śmie tak robić.

Skoro bilet imienny jest podpinany do konkretnych danych to co to niby za problem zweryfikować te dane? MPK z palcem w dupie mogłoby zrobić możliwość weryfikacji. Płacimy na to dziadostwo w podatkach fortunę a pasażer cały czas jest olewamy. Potem płacz czemu ludzie jeżdżą samochodami.
@paweleksiema:
1. Placisz grosze za bilet, bo masz znizke (jesli 50 ziko miesiecznie to dla Ciebie duzo jak wiecej sie codziennie na #!$%@? wydaje to xD).
2. Przeciez legitke sie daje staroscie rano i 3h pozniej odbiera, wiec tu co najwyzej mozesz miec pretensje do siebie/starosty.
3. Tzn. rozumiem, ze fajnie jakby byl taki system etc etc. no ale skoro jest jaki jest, to czego Ty sie spodziewales? xD
@paweleksiema: ludzie na ciebie naskakują, ale moim zdaniem nie masz racji tylko z tym:

Place bardzo duże pieniądze za komunikację


Komunikacja miejska, szczególnie ulgowa, jest mimo wszystko bardzo tania.

Poza tym, masz rację. Ten regulamin ma sens w stosunku do biletów papierowych, ale fakt, że nie wystarcza dowód do sprawdzenia, czy masz wykupiony imienny bilet okresowy, wynika wyłącznie z niedopracowania systemu.

(ofc możemy dyskutować, że sprawdaznie dowodu i wklepywanie w komputerek