Wpis z mikrobloga

W poniedziałek oddałem staroście grupy legitymację studencką do podbicia. Dzisiaj kanar chce ode mnie bilet MPK, który jest nabity na legitymację, oczywiście powiedziałem ze jest w dziekanacie i do podbicia, spisał mnie, dał kwitek, muszę iść na Prusa zapłacić 24zł bo nie miałem przy sobie biletu. Patologia. Dlaczego kanar w swoim #!$%@? komputerku mając moje dane nie może sprawdzić czy mam kupiony bilet (200zł za 4 miesiące ULGOWY) i jeżeli go mam, z jakiej racji mam płacić 24zł.
Autobusy mogą nie jeździć, tramwaje mogą się #!$%@?ć ale ty koniecznie musisz miec bilet bo jesteśmy #!$%@? z mpk
#wroclaw #mpkwroclaw
  • 131
  • Odpowiedz
Jak ma się darmowe przejazdy jako emeryt lub krwiodawca można czasami zapomnieć portfela itp. a i tak MPK pobierze opłatę za to, że ma się darmowe przejazdy, ale zapomniało się dowodu osobistego XD


@PepeXD: Opłata jest bardzo słuszna, bo mobilizuje do noszenia biletu przy sobie. Gdyby jej nie było to ludzie regularnie by zapominali biletów, a później marnowali czas pracowników w punktach obsługi klienta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fishery: Wyobrażam sobie prosty system gdzie mam kod na komórce który zczytuje kontroler i sytuacje z koniecznością sprawdzenia danych są skrajnie rzadkie.

Od paru lat nie noszę portfela. Wszystko od dowodu po kartę mam na komórce. Czemu muszę plastik nosić do MPK zamiast móc bilet przechowywać jak cywilizowany człowiek?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HonyszkeKojok: Przykład głupi bo praktycznie ciężko obecnie kupić bilet który nie ma formy elektronicznej a nawet jak musisz mieć papierowy to z reguły można go łatwo wydrukować.
  • Odpowiedz
@paweleksiema ale i tak beka z wykopkow co każą ci kupić samochód xD hurr bo ja płace za paliwo więcej durr xD ale musi płacić za pralnie żeby doprac uj#bane przez meneli gacie więc wasze opłaty na paliwo to przy tym pikuś.
  • Odpowiedz
@paweleksiema: o gościu... W jednym wpisie zdążyłeś napisać że taniej jest autem i byś nim jeździł ale w sumie to je masz tylko nim nie jeździsz.
I ten argument chwytający się brzytwy że produkuje się więcej plastiku im więcej kart XD pewnie po jednym weekendzie produkujesz więcej odpadów plastikowych niż mając wszystkie karty przez całe życie.
Ale wmawiaj sobie dalej ze cały system jest zły a TY PŁACISZ więc coś
  • Odpowiedz
@RudaBrona przesadnie roszczeniowy? Place bardzo duże pieniądze za komunikację, w 2020 bilet semestralny 5 miesięcy kosztował 185zł teraz na 4 miesiące kosztuje 200 i jeszcze mam kupować bilety jednorazowe bo MPK nie posiada podstawowego systemu do sprawdzania biletów? Autobus nie pojedzie to przeproszą i nawet nie napiszą dlaczego nie przyjechał, place, wymagam


@paweleksiema: Roszczeniowy śmieciu wracaj skąd przyjechałeś. 50zl za miesiąc pokrywa może tydzień twojego jeżdżenia, ale tylko przy
  • Odpowiedz
Czemu muszę plastik nosić do MPK zamiast móc bilet przechowywać jak cywilizowany człowiek?


@Herubin: nie musisz. tak samo op nie musi. Ale jeśli chcesz korzystać z usług mpk które tego wymaga to niestety tak to jest. W samolocie też nie możesz sobie walić swojej wódy ale tą kupioną z 200% narzutem już tak. Takie życie i tyle albo akceptujesz zasady albo nie korzystasz z danej usługi.
  • Odpowiedz
@paweleksiema: A ja się wyłamię.
Faktem jest, że w ramach obowiązujących zasad należał Ci się mandat skoro system skonstruowany jest tak, że nilet musisz mieć przy sobie.
Zgadzam się jednak, że w dzisiejszych czasach cyfryzacji, wszechobecnych apek etc. jest to bez sensu i powinno się dążyć do odchodzenia od takich procedur.
  • Odpowiedz