Wpis z mikrobloga

Cyk, 310kg w siadzie do skrzyni :D Mój absolutny rekord w tym ćwiczeniu :)
W szczycie formy przed covidem zrobiłem 305kg co przełożyło się na 365kg w zwykłym siadzie, a tutaj dzisiaj 310kg i to z zapasem poszło :D

Ogólnie śmiesznie, bo uciekła mi forma a i tak było łatwo :) To znaczy na dole siadając na skrzynie straciłem całe napięcie, puściłem brzuch, i tak usiadłem na ten box i sobie pomyślałem... Ups, a to teraz trzeba sobie wstać, i cyk, jakby tam nie było 310kg na garbie :P Pomimo tej nie najlepszej formy heh u góry sztanga aż chciała wyskoczyć z pleców :D

Potem zrobiłem jeszcze Arch back wide stance GM, poszło 235kg x 5, banalnie prosto, ale to i tak +10kg PR względem ostatniego czasu, tak naprawdę mogłem zrobić jeszcze jedną serię z 245-255kg x 5, ale spokojnie, następnym razem się dowali :)

No jeśli chodzi o lower body, to już przebiłem formę sprzed covida :D I teraz już czas na pokonywanie nowych barier.

Dzisiejszy trening
Box squat 310kg x 1
GM arch back wide stance - 235kg x 5
Reverse hypers 5x10
Cable AB - 3x12

#strongaf #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #sport #pokazforme
IntruderXXL - Cyk, 310kg w siadzie do skrzyni :D Mój absolutny rekord w tym ćwiczeniu...
  • 40
@IntruderXXL: Ciągle nie mogę się nadziwić jak idzie Ci tak dobrze progres mając tak małą objętość. Wiadomo że intensywność jest wysoka no, ale te dwa pierwsze ćwiczenia to zaledwie 1500kg a oprócz tego jedno ćwiczenie na trochę większej objętości, coś na brzuch i tyle. Chyba że w dni dynamic effort jakoś mocno nadrabiasz. Liczyłeś jaki masz mniej więcej tonaż w dni lower i upper w skali tygodnia?
@cross7676: taki szeroki rozstaw jest wygodniejszy dla mnie bo normalne siady robie dosyc nisko i stoje wężej. ale osobiscie nie widzę większych korzyści w tym cwiczeniu dla mnie. no chyba ze podbijanie ego bo se moge po talerzu więcej założyć niż normalnie.
@cross7676: mi sie wydaje ze mam za slabe czwórki. Jak stoje szeroko to bardziej dziala tylnia tasma ktora mam pewnie mocniejsza. Przy box squatach praktycznie nie czuje czwórek dlatego zeby cwiczyc slabe ogniwo wole zrobic cyclist czy fronty.
Ciągle nie mogę się nadziwić jak idzie Ci tak dobrze progres mając tak małą objętość


@abuk123: Czy to jest mała objętość? Policzmy główny bój załóżmy 3 ostatnie serie ~1000kg, potem mamy GM, główna seria 235kg x 5 ale wcześniej zrobiłem 205x5 i 175x5 To daje nam ~3000kg...
Następnie Reverse hypers 5x10 180kg... 8000kg! Objętości, a jeszcze jako rozgrzewka kilka serii robiłem, to mamy z tego ćwiczenia ~10000kg
Łącznie 14 ton objętości
W każdym razie, jak zaczynałem treningi, te 5 lat temu, to pamiętam że na siady robiłem 3 serie TYGODNIOWO. Progresja grayskull czyli, 5,5,5+ (amrap). Ale cisnąłem ten amrap tak że miałem ciemno przed oczami i prawie mdlałem.

I te 3 serie przez długi czas były wystarczające, a potem robiłem dodatkowo 2-3 back off sety bardzo lekkie i dalej szło.


@IntruderXXL: Kojarzysz do ilu doszedłeś z tym podejściem? I przy ilu dodałeś
to była ironia mordeczko :) no teraz total ponad 900 wbijaj na bombę i WR czekaja


@cross7676: Obecnie total 917,5kg jest :) Myślę że jestem w stanie naturalnie zahaczyć o 1000kg Potem bomba i zobaczymy co się będzie działo :D
Kojarzysz do ilu doszedłeś z tym podejściem? I przy ilu dodałeś dodatkowe 2-3 sety?


@Bubbo: Heh, niezły sajgon mam w tych starych notatkach, a myślałem że tam wszystko ładnie miałem rozpisane xD W każdym razie
Zacząłem od robienia 130x10 (w tej ostatniej serii 5+), i było to 3/4 siadu, ale to pamiętam gdzieś tam po paru miesiącach ogarnąłem i zacząłem głębiej siadać, no w każdym razie doszedłem w ciągu 7 miesięcy
Łącznie 14 ton objętości na tym jednym treningu. To jest mało?


@IntruderXXL: Może nie mało, ale jakoś dużo też nie jest. Ja też robię na treningu dołu ok. 14-15 ton nie licząc rozgrzewki i mniejszych ćwiczeń, ale ja się kręcę wokół tych 600kg w totalu a Ty robisz ponad 900. Może jest to kwestia tego maksa który jest robiony na bardzo dużej intensywności i daje niedużą objętość.
@abuk123: To tak nie działa że robisz objętość taką jak ktoś inny to będziesz miał takie same wyniki :P Objętość to tylko jedna ze składowych, i nawet jak cyferka wychodzi ta sama, to uwzględniając wszystko twoja praca nie jest równa mojej pracy. Mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi :)