Wpis z mikrobloga

Mirasy,
Czy mieszkanie w wielkiej płycie (1970) do gruntownego remontu (z instalacja elektryczna i wod-kan) to dobra inwestycja do mieszkania? 51 m2, 3 pokoje z osobna kuchnia z oknem i łazienka. Cena 8350/m2 #krakow pradnik czerwony. Spokojna i cicha okolica z dobra komunikacja.
Estymuje ze remont wyjdzie około 85-100k wiec zamknąć bym się chciał na koniec ~ 10k/m2
#nieruchomosci
Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt ze jeszcze rok temu w takich cenach można było dostać #mieszkaniedeweloperskie

Brać?

  • Tak, to ostatnia chwila 43.6% (41)
  • Nie, synek poczekaj jeszcze trochę 56.4% (53)

Oddanych głosów: 94

  • 21
@Toxicator69: zaraz podniosą stopy i nie będzie tylu chętnych na kredyty, z drugiej strony pojawia się kredyt bez wkładu własnego, więc tak na prawdę ciężko przewidzieć co się będzie działo na rynku. Jak bierzesz dla siebie żeby tam mieszkać to bym brał jeśli ci pasuje okolica etc.
@Toxicator69: Raczej nie powinieneś pytać innych o zdanie, bo każdy ma rózne gusta, jeden woli dom inny blok, jedn woli duże mieszkania inny małe tzw klatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiem co ja bym zrobił, jesli szukałbym mieszkania do mieszkania, anie do inwestycji, sprzedania/najmu, to bym brał.
ALE, najpierw sprawdź wszystko co powiedział ATAT-2 + ELEKTRYKA, w mieszkaniach często o zgrozo po remoncie, wymianie elektryki, jest spieprzone.
@Toxicator69 W sumie chyba lepiej brac meiszkanie gdzie elektryka jest do roboty, sam wtedy sobie zrobisz jak chcesz.
Sprawdź też ogrzewanie wody , czy kuchnia jest podpięta pod piecyk gazowy, bo czasami nie jest i potem ludzie są w szoku.

A i najlepiej jakby piecyk gazowy (ten do podgrzewania wody) był w kuchni, a nie w łazience, bezpiecnziej - może przesadzam XD
Ja mieszkam w domu gdzie gazu nie mamy, wszystko na
@Toxicator69: 10tys/m2 mieszkania do wejścia na Prądniku czerwonym to byłaby bardzo fajna cena. Obecnie zaczynaja być tam mieszkania powyżej 10tys/m2. Pytanie - czy Jest woda i ogrzewanie z MPEC już rozciągnięte oraz czy blok jest ocieplony.
@Toxicator69:
Mieszkałam w wielkiej płycie, mieszkałam w deweloperskim i nie powiedziałabym, że deweloperskie na pewno lepsze.
Jakby w wielkiej płyty były metraże większe to bym chyba w wielkiej płycie została ;)

W wielkiej płycie ocieplonej porządnie miałam kaloryfery non stop wyłączone, z samej klatki schodowej i od sąsiadów mi się robiło 23 stopnie, aż za dużo.
Wszystkie ścianki działowe można było burzyć.
Za oknem miałam trochę zieleni i przestrzeni a nie
@Toxicator69:
W deweloperskim - ale mam dwójkę dzieci, byśmy się w wielkiej płycie nie pomieścili bo tam cztery pokoje zwykle małe, przynajmniej w Warszawie. Też są problemy, też to nie jest raj na ziemii. Pewnie jakbym się choć trochę znała na budowlance to bym kupiła coś w kamienicy ;)