Wpis z mikrobloga

Opowiem tu o magii iPhone bo kiedyś sam byłem jednym z was.
Magi iPhone nie zrozumie zwykły użytkownik androida czy nawet starego telefonu.
iPhone to coś więcej niż telefon. To styl. To najwyższe osiągniecie. Najwyższy stan rzeczowego posiadania na ziemii.
Weźmy sobie takiego średniaka z Androidem. Ma to samo co iPhone za 5699 a kosztuje max 2000.
Tylko co z tego.
Co z tego jak już na starcie w tym porównaniu wypada strasznie słabo.
To tak jakby mówić że nowy passat z salonu w kombi jest lepszy od S klasy AMG w coupé bo można zmieścić tam 5 osób, bagaże i pojechać w trasę a Ska weźmie może trzy osoby.
To jest zupełnie inna liga. I ludzie którzy kupują iPhone to wiedzą. Są mądrzejsi. Bardziej światli. Wiedzą że nie kupują marketingowego bełkotu tylko ostry jak brzytwa, piękny i dopracowany smartfon.
Apple konsekwentnie od wielu lat wyznacza standardy z których najpierw wszyscy się śmieją a potem sami kupują.
Notch? Najpierw śmiech a potem każdy ma
Brak mini-jack? To samo
Brak ładowarki? Identycznie.
Przykłady można mnożyć.
Apple wkłada do swoich małych dzieł sztuki technologie kiedy już jest gotowa. Kiedy działa bez zarzutu. Bez najmniejszego problemu.
Ładowanie 120W? Bez sensu. Lepiej 25W ale działające.
Odświeżanie 240Hz? Lepiej adaptacyjne 60-120 które nie drenuje tak bardzo baterii.
O jakości aparatów nie mówię, bo tu Apple niszczy konkurencje od dziesiątek lat…
Chińscy producenci prześcigają się w specyfikacji bo tylko to potrafią. Ekrany 300Hz, ładowanie 240W, miliony aparatów i miliony pikseli.
A potem dostajesz szmelc który po roku zwalnia o 50%, bateria mu puchnie lub się nie włącza.
W ogóle o wyzszości iphone świadczy nawet to że każda znana osoba ma iphone!
Znana osoba z androidem? piłkarz? muzyk? Tylko wtedy gdy im zapłacą. Szybka fotka insta z oznaczeniem i cyk, zmiana na iPhone.
Apple nawet nie musi opłacać marketingu
Mówiąc o Apple należy wspomnieć o ios. Jest to najlepszy system mobilny. Bez konkurencji.
On działa.
Po prostu.
Działa.
Dla użytkowników androida może być to dziwne że coś po prostu DZIAŁA. Oni muszą mieć 16 giga ramu i 16 rdzeni procesora żeby ich system działał chociaż w połowie tak jak ios. Do tego i tak muszą ustawiać codziennie opcje bo im się resetują.
Każda firma chciała by być jak Apple i osiągać takie wyniki jak ona. Jakiś samsung czy xiaomi z milionami modeli nawet nie mogą sie zbliżyć.
Xiaomi 11a, 13s PRO, NOTE, SROTE itd. tak 40 innych modeli.
Apple prosto: iPhone 13, 13 mini i dwa dla profesjonalisty: 13 pro oraz 13 pro max.
Zresztą pokaz sie w towarzystwie ze swoim Androidem xD jak to w ogóle wyglada? Obrzydliwy design telefonu. NIKT nie wie co to za telefon. Smartfon za 500 wyglada jak taki za 5000 i w drugą stronę. Gdzie logika?
Pokazując, wyjmując iPhone pokazujesz styl a rozmówca od razu widzi: to iPhone.
Apple jest jak najnowsze porsche 911 Turbo S a użytkownicy androida to te dziadki które mówią że ich golf to więcej ziemniaków weźmie i w ogóle większy i lepszy jest. Praktyczniejszy od takiego 911.
I mają racje. Bo on praktyczniejszy jest i w jego (biednym) umyśle to będzie lepsze auto.
Z tym że każdy wie że porsche jest dużo lepsze od golfa.
Ale jak taki dziadek ma to wiedzieć? Skoro nawet nie miał takiego iPhone w ręce? Pozostaje mu tylko hejt na Apple.
Z czym do ludzi.
Sam kiedyś miałem samsunga galaxy S2 i byłem wrogiem apple.
Tylko android! Tylko otwarty system! Tylko super rozwiązania! Nie to co przepłacone apple!
I tak kupowałem kolejne i kolejne flagowce z androidem aż w pewnym momencie zrozumiałem, że to użytkownicy androida są po prostu DEB*LAMI (w tym ja) i są ruchani bez mydła przez producentów androidowego szmelcu.
Telefony, mimo że flagowe, pozostawały po czasie bez wsparcia (nowy iOS dostaje 7 letni iPhone 6s)
Po roku/dwóch zamulały i nadawały się na śmietnik
Traciły na wartości 80% gdzie iphone ledwo 30% max
Były gorzej wykonane, miały niby lepsze podzespoły ale system działał znacząco gorzej.
I wtedy kupiłemiphone 7 plus. Dałem dużo pieniędzy ale... mam go do dziś. Serio. Działa i jedyne co to baterie trzeba wymienić.
Wszystkie telefony z androidem po czasie przestały działać. Szmelc.
iPhone 7 plus nadal się trzyma. Wolniejszy i słabszy, ale jest.
Musicie zrozumieć że to producenci telefonów z androdem pchają tam jakieś potezne procesory i ładowania bo liczą że do końca gwarancji wytrzyma a potem? Potem to taki telefon jest szrotem, bo ta technologia nie jest dopracowana.
iphone możesz kupić raz na 5 lat.
Bo jest zajebiste
Bo jest najlepsze
Bo tak naprawdę nie ma konkurencji
Bo działa.
Tyle
i aż tyle
Android nawet tego nie ma.

#android #ios
  • 4