Wpis z mikrobloga

@WaveCreator: w kontraktornii której pracowałem zawsze kończyło się estymowanie darmowymi nadgodzinami programistów, bo jeżeli na coś się commitujesz to pasuje to dowieźć, więc w sumie ich wina, ale wynikało to po części z chorego systemu zarządzania jak estymowanie bez analizy, zaniżanie itd
@jaca_66: Widze juz kolka adoracji sie klepie po plecach, to ja ci wypunktuje pewne rzeczy.
Macie problem z estymacja zadan i nie macie dobrze okreslonej capacity teamu (sprint planning sie klania)
W innym temacie pamietam, ze udowodniles, ze refinement to cos czego nie robicie i retro tez sie klaniam
W ogole chyba scrum to u was z nazwy tylko jest ;)
Pozdro od filologa ( ͡° ͜ʖ ͡°
@jaca_66: Od czasu do czasu widzę posty o programowaniu, jakieś zahaczające o mitologicznego programistę 15k i zastanawiam się co te PM, DEV albo

"zbijać" estymaty, co skutkuje tym że programiści siedzą nadgodziny by dowieźć Sprint


oznaczają. Byłbyś uprzejmy to pokrótce wyjaśnić? Uważam to za ciekawe dla laika.
@Krole: mówisz elektrykowi na budowie jako kierownik że czy skończy robić instalacje prądu w piwnicy na pojutrze, a on że nie ma szans, a Ty mu mówisz że na pojutrze ma być gotowe bo "klient czeka", elektryk w końcu się zgadza, ale by zrobić robotę musi robić nadgodziny za darmo, tak w skrócie
dev - programista
pm - kierownik
@jaca_66: Dzięki za wyjaśnienie. No cóż jak w większości firm chcą mieć robotę odhaczoną jak najmniejszym kosztem i najlepiej na już. To jeden z powodów dla których jebnąłem pracę na etacie i założyłem swoją piaskownicę.
@jaca_66: Jaka patologia, gdzie ty pracujesz? Czasami jak czytam coś o projektach IT na wykopie czy fejsbuku, to aż nie wierzę, że w swojej robocie nie mam żadnego PM-a, tylko jest normalny Product Owner, który nigdy nie dyskutuje z wyceną, jaką dają mu programiści, bo zdaje sobie sprawę, że wycena to tylko estymacja i na jej podstawie można z oszacować jaka wartość zostanie dowieziona w najbliższych sprintach. U nas estymacje to