Wpis z mikrobloga

Recenzja produktu Szybkowar Tefal Clipso Minut 7.5 l, myślę że będzie przydatna bo niedługo święta.

Uwielbiam gotować. W domu gości najczęściej tradycyjna polska kuchnia, także thermomix w ogóle nie wchodził w grę. A nie ukrywam, że stanie przy garach było dla mnie coraz bardziej uciążliwe ze względu na brak czasu.

Ten garnek, który ja posiadam zaczyna się od około 450 zł, posiada możliwość gotowania na parze, normalnego gotowania, minutnik.

Jeśli chodzi o obsługę - z początku stałam ciągle z instrukcją i nie potrafiłam ogarnąć nawet ugotowania kapusty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Była to dla mnie czarna magia, teraz natomiast, wrzucam potrawy, wlewam wode, zamykam garnek i w odpowiednim momencie zaczynam liczyć czas. Gotowanie skróciło się w uj niz jak robię to w tradycyjnych garnkach. Gotować można prawie wszystko, najbardziej ubolewam, że makaronu nie wolno.
Minusem jest, że z początku wszystko co robiłam było po prostu rozgotowane. No ale kwestia przyzwyczajenia i obycia się z garnkiem.

Szybkowar oprócz zaoszczędzonego czasu, zużywa dużo mniej wody - np. do ugotowania dużego kalafiora potrzebujemy 2 szklanek wody i 10 minut gotowania na parze a schab dochodzi w 35 minut.

To jedna z fajniejszych rzeczy, które mam w kuchni tym bardziej, że potrawy nie tracą na smaku. Kupujcie mamom albo babciom na święta, jeśli chodzi o żonę - proponowałabym zamówić od razu. ()

#gotowanie #gotujzwykopem #recenzja
Pobierz PachneImbirem - Recenzja produktu Szybkowar Tefal Clipso Minut 7.5 l, myślę że będzie...
źródło: comment_1632395597o2UKeSHfo3WHTG7btOU1bh.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PachneImbirem: mam też szybkowar. Ma wady i zalety. Zalety to oczywiście czas, zwłaszcza przy gulaszach lub mięsach które długo się gotują. Tu sztos

Ale zupy to. Mi za cholere nie podchodzą. Bez smaku
@PachneImbirem: Miałam szybkowar i wolnowar, wszystkie sprzedałam. Teraz myślę że najbardziej denerwującym produktem który wg. mnie za długo sie gotuje są buraki, takie buraki mogłabym w tym gotować. Moja mama używała całe życie szybkowara, wpierdzielała tone mięsa do niego i za 40 minut miała taki rosół z miękkim mięsem.
@arinkao: Taki garnek z wieloma funkcjami. Raczej gadzet ale mysle zeby sobie taki kupic i sie pobawic.
Sa rozne modele.
Funkcje:

-Pressure cook -

-Slow cook -

- Steam –

- Sauté –

- Sous vide –

- Keep warm –

- Air fry –

- Roast –

- Bake –

- Broil (grill) –

- Dehydrate –
mielonkazdzika - @arinkao: Taki garnek z wieloma funkcjami. Raczej gadzet ale mysle z...