Wpis z mikrobloga

Miraski, zaczęło się robić trochę poważniej na silce, martwy 100 kg, przysiad też 100kg.
Ćwiczyłem do tej pory w zwykłych butach do biegania, które kupiłem kilka lat temu. Dzisiaj przy martwym poczułem jak bardzo nie stabilna mam stopę przez za duża amortyzację w tych butach. Zastanawiam się jakie buty wiec kupić.
Odpuścić, ćwiczyć dalej w tych, a do martwego czy przysiadu je ściągać, czy może kupić coś ze stabilizacja kostki czy coś? Nie znam się za bardzo;/
#mirkokoksy #silownia #cwiczzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Kupujesz sobie buty ciężarowe albo jakieś hybrydy typu Nike Metcon(?). Trampki też spoko, zależy co Ci pasuje.

stabilizacja kostki

Ty idziesz na siłownię, czy w góry? ;d
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Ściągaj buty, albo ogarnij jakieś trampki z twarda i płaska podeszwa. No chyba ze chcesz inwestować to kupuj jakieś buty stricte do dźwigania.
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Jak nie potrzebujesz podbicia do siadów to niema poco się pakować w buty do siadów.
Do martwego i siadów można zdjąć buty (najtaniej), kupić trampki na targu, albo iść w jakieś markowe buty np. do boksu, zapasów, itp. z płaską podeszwą.
Ewentualnie full wypas specjalne buty do martwego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: jak nie potrzebujesz podbicia w siadach, to najlepiej cos w stylu conversow, zalezy tez jak szeroką masz stope, najlepiej to boso, dziwne są te standardy siłowe, ja przy 100kg w siadzie nawet nie myślałem o specjalnych butach, bo uznałem że głupio to będzie wyglądać, ale chyba takie myślenie jest #!$%@? xd
  • Odpowiedz