Wpis z mikrobloga

Nie no nie dam już rady oglądać tych filmików od stop cham.

- Ktoś włącza się z parkingu równoległego do ruchu i nie widzi Cię w martwym polu? Przyspiesz! Teraz zamiast zero rozwalonych samochodów są dwa.
- Ktoś zaczyna wjeżdżać na pas którym jedziesz 20 metrów przed Tobą? Nie hamuj! Bo po co, skoro można trąbić i rozwalić samochody w imie zasad.
- Zaczynasz wjeżdżać na rondo, a ktoś robi dokładnie to samo na następnym wjeździe? Przyspiesz! W końcu po co zdjąć nogę z gazu, żebyście wszyscy mogli płynnie i bez zatrzymywania przejechać? Aha, poamiętaj o klaksonie i wyzywaniu od ku*ew!
- Jedziesz miastem na "pięćdziesiątce"? Przyspiesz przynajmniej do 80km/h! Wtedy na pewno nic CIę nie zaskoczy w ruchu miejskim!

I pamiętaj - klakson, klakson i jeszcze raz: klakson.

Mam wrażenie, że wiele z tych filmików po prostu jest prowokowana przez nagrywających. Ktoś ze spokojnym usposobieniem po prostu w tych sytuacjach "odpuszcza" dla bezpieczeń”stwa swojego i innych.

#stopcham
  • 126
  • Odpowiedz
@murdoc: Bo dobry kierowca to nie ten co zna tylko przepisy i probuje w faszystowski sposób zmusić innych do przestrzegania.

Dobry kierowca to ten co zna przepisy ale PRZEDE wszystkim ma zdrowe odruchy i potrafi ocenić i przewidzieć sytuację na drodze aby zminimalizować lub uniknąć ryzyka.

Ja z tego samego powodu przestałem oglądać te kanały bo content robi się coraz bardziej toksyczny i niektórzy już tam są stałymi bohaterami w tych
  • Odpowiedz
@murdoc: Chęć zabłyśnięcia w stop chamie stała się większa niż rozsądek i uprzejmość na drodze. Nie oglądam, #!$%@? mnie niesamowicie wymuszanie sytuacji w większości filmów
  • Odpowiedz
To jest przestępstwo przez zaniechanie, jak wjedziesz w kogoś, a mogłeś wyhamować to jest to twoja wina. Tylko udowodnij, a to czasem trudne. Na rondach są często kamery, gdy nie masz kamerki w aucie z przodu tylu boku i od spodu. Może przyda się wam ta wskazówka.
  • Odpowiedz
@murdoc: Przecież ci ludzie specjalnie jeżdżą po mieście, żeby tylko coś na hehe STOPCHAMA wrzucić. Banda zjebów. Lewy pas, prawy pas. Lewy się kończy za 100m, więc koleś z lewego delikatnie przyśpiesza, żeby płynnie przejść na prawą stronę. Co robi typ z prawego pasa? Redukcja i OGIEŃ. Potem klakson i przepychanie się dotąd aż się otrą. Uff udało się. Teraz tylko powiedzieć, że wszystko ma na kamerce i zadzwonić po policję.
  • Odpowiedz
@murdoc sporo racji w tym co napisałeś.

Coraz rzadziej widać tam filmy gdzie faktycznie ktoś odwala jakaś chora rzecz i naprawdę powinien dostać za to tytuł chama. Coraz częściej chamamj są nagrywający liczący na jakiś moment sławy w necie.
  • Odpowiedz
@murdoc: Stopcham to taka biedna rozrywka dla pospolstwa. Sam ogladalem to wiem.

Jak sobie zdalem sprawe z tego ze ten kanal nie robi absolutnie niczego pozytywnego (pozaslaniane tablice, propagowanie jazdy zeby sie tylko wbic w drugiego i miec to nagrane) to stwierdzilem ze nie bede wiecej tego ogladac a kazde znalezisko z automatu zakopuje „nie nadaje sie”.
  • Odpowiedz
@murdoc: popieram twoje słowa. Jeszcze dość sporo, i im jestem starszy to staram minimalizować potencjalneg zagrożenie.
Co to motywów takich działań, to duża część społeczeństwa nie potrafi odpuszczać w takich sytuacjach. Przepuszczenie kogoś lub zwolnienie zrobiłoby w jego mniemaniu frajera, dlatego na każdym kroku nie może odpuścić. Ryzykują życie, żeby pompować swojego ego.
  • Odpowiedz
@murdoc mnie rozwalają filmy jak ktoś wymusi po czym grzecznie przeprosi. Sytuacja całkowicie bez stresu i zero zagrożenia ale i tak pajac musi wrzucić filmik na stop chama.
  • Odpowiedz
@murdoc: przecież połowa filmików ze stop chama czy polskich dróg to specjalne wymuszenia, 2 razy zdążyłbym przewidzieć i wy hamować niż te ameby za kierownicą. Szkoda ryja strzępić.
Pozatym takie kolizje są mega nudne, brakuje mi większej ilości poważnych wypadków, a nie jakieś takie popierdółki.
  • Odpowiedz
@murdoc: ta jak oglądałem te nagrywki ostatnio to odniosłem wrażenie że #!$%@? sie samochodami to jakiś nowy sport narodowy a początek przyśpiewki to BEDZIE NA STOP CHAMA
XD
  • Odpowiedz
@murdoc kurde cieszę się, że ktoś to zauważył. Obejrzałem dziś kilka odcinków i widzę, że niektórzy kierowcy to serio dramat. Ale nagrywający widząc przed sobą gościa włączającego się do ruchu na ruchliwej drodze przyspiesza jak ten w końcu znajdzie "trochę" miejsca żeby się włączyć to jakaś plaga
  • Odpowiedz
Bo debilom się marzy aby ich filmik był na stop cham. To ich zyciowy cel. Nie raz slychac jakiegos pajaca „hy hy zaraz na stop chama wrzuce hy hy hy”
  • Odpowiedz