Wpis z mikrobloga

Nie no nie dam już rady oglądać tych filmików od stop cham.

- Ktoś włącza się z parkingu równoległego do ruchu i nie widzi Cię w martwym polu? Przyspiesz! Teraz zamiast zero rozwalonych samochodów są dwa.
- Ktoś zaczyna wjeżdżać na pas którym jedziesz 20 metrów przed Tobą? Nie hamuj! Bo po co, skoro można trąbić i rozwalić samochody w imie zasad.
- Zaczynasz wjeżdżać na rondo, a ktoś robi dokładnie to samo na następnym wjeździe? Przyspiesz! W końcu po co zdjąć nogę z gazu, żebyście wszyscy mogli płynnie i bez zatrzymywania przejechać? Aha, poamiętaj o klaksonie i wyzywaniu od ku*ew!
- Jedziesz miastem na "pięćdziesiątce"? Przyspiesz przynajmniej do 80km/h! Wtedy na pewno nic CIę nie zaskoczy w ruchu miejskim!

I pamiętaj - klakson, klakson i jeszcze raz: klakson.

Mam wrażenie, że wiele z tych filmików po prostu jest prowokowana przez nagrywających. Ktoś ze spokojnym usposobieniem po prostu w tych sytuacjach "odpuszcza" dla bezpieczeń”stwa swojego i innych.

#stopcham
  • 126
  • Odpowiedz
@murdoc: albo, ktoś się zagapił - jak każdemu się zdarza , zero szans na poważny wypadek, może w najgorszym przypadku obierka, przeprosił awaryjnymi. Gdzie tam, trzeba strąbić jak najgorszego zbrodniarza i wrzucić do neta :/
  • Odpowiedz
@murdoc ja już dawno wyrosłem z trabienia, denerwowania się itp . Ktoś mi wyjedzie, nie muszę hamować z piskiem, trudno niech sobie jedzie i na zdrowie mu
  • Odpowiedz
@murdoc: to jest jeden z fajniejszych przykładów gdzie kanał robią ci ludzie, jedyną twoją robotą jest posklejać materiał. pewnie z pośród od #!$%@? materiałów musi wynaleźć te, gdzie jest największy debilizm, jakieś wymuszenie itp zeby komentujący piętnowali/śmiali się z tego typu zachowania i zeby to generowało wyswietlenia.

to, ze dużą część "kolizji" wymuszeń itp można uniknąć to inna sprawa
  • Odpowiedz
@murdoc: A ja z kolei mam bardzo niepokojące odczucie dotyczące tego, że na każdej składance jest kilka lub kilkanaście zdarzeń typu: wyprzedzanie na trzeciego i nie tylko brak refleksji że nie ma miejsca ale wręcz spychanie czy to wyprzedzanego auta, czy też jadącego z naprzeciwka. To jest przerażające. Codziennie na filmiku jest tyle takich akcji, a to tylko te nagrane/udostępnione. A każda z tych akcji kwalifikuje się do potężnej grzywny i
  • Odpowiedz
@murdoc: to co jest na tych filmikach świadczy o debilizmów polskich kierowców, ale to sam widzę na codzien. czajenie sie z manewrami i robiący je w najgorszej chwili, jechanie na tak jak piszesz na wypadek mimo że wszystko na spokojnie można odratować. Zwolnienie bo ktoś wjeżdża z podporządkowanej, no straszna obraza majestatu. Ronda to samo, ale tam to nadal z połową kierowców nie wie że nie ma pierwszeństwa przy zmianie pasa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@murdoc: Przez to, że tak się naoglądałem tego stopchama, to boję się w ogóle wyjeżdżać z podporządkowanej, bo jakiś debil może z daleka przyspieszyć i zaraz trąbić xd
  • Odpowiedz
@murdoc: te ich filmiki, to w większości robienie #!$%@? z logiki. xD

Życie, zdrowie i czas nie są ważne.
Byle #!$%@?ć się do kogoś, strąbić, a najlepiej #!$%@?ć się komuś w auto. Nieważne, czy ktoś się pomylił, czy zrobił to z premedytacją. Przecież ja mioł pierwszeństwo, więc ja mógł, a na koniec rikord widjo i wrzucamy na jutuba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To odróżnia ludzi myślących od
  • Odpowiedz
@murdoc: Już niedługo na egzaminach na prawo jazdy:

"przed tobą pojazd który wymusza pierwszeństwo"

Co w takiej sytuacji powinien zrobić kierowca:
a) natychmiastowo rozpocząć hamowanie
b) przyspieszyć i #!$%@?ć się w niego
c) zacząć trąbić i wyzywać od #!$%@?

Mam wrażenie, że większość nagrywających ze stop chama taki kurs doszkalający przeszli w którym prawidłowymi odpowiedziami było b i c ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz