Wpis z mikrobloga

Kiedy kupować, kiedy sprzedawać?

Jedną ze skuteczniejszych strategii inwestycyjnych w moim portfelu jest obserwowanie mikrobloga. Wejdź na tag #gielda, #inwestycje, #kryptowaluty #gpw. Jak zobaczysz jakiś post który ma więcej niż 25 plusów który radzi w coś zainwestować, to zrób na odwrót. Fachowo nazywa się to kontrarianizm, trzonem tej filozofii jest przekonanie że większość ludzi to debile, dzięki temu większość na swej masie zwykle się myli.

Tłumacząc na polski:
+25 "Kupuj Teslę, pociąg odjeżdża" - sprzedaj akcję Tesli, a fraza "pociąg odjeżdża że stacji" to przyznanie się mirka do bycia samotnym homoseksualistą - pociąg to synonim ojca/konkubenta matki, stacja to tyłek autora. Brak emocji w związku rodzinnym nadrabia emocjonowaniem się na giełdzie.

+29 "Po jaja w Borutę" - Sprzedaj akcje Boruty. "Po jaja" oznacza wielkość pozycji w portfelu - czyli w przypadku tutejszych mirków dość mało - większość na tagu #przegryw przyznaje się do 5-11cm we wzwodzie, więc twoja krótka pozycja na Borucie powinna być na 5 do 11% wartości twojego portfela inwestycyjnego.

+40 "Zainwestowałem wszystkie oszczędności w SafeMoon" - sprzedaj kryptowalutę #safemoon.
Przeciętne oszczędności mirków to 50-100$. To nie dużo, ale użytkownicy mikrobloga mają niezwykły talent do mylenia się. Im bardziej są pewni że coś pójdzie w górę, tym bardziej to coś zwykle #!$%@?.

+600 "Internetowy piniondz jebł" - #bitcoin i wszystkie wirtualne pieniądze (które niby są inne, ale tak naprawdę są z nim powiązane) pewnie trafiły na 10-30% przecenę. Skoro mirki płaczą, złorzeczą i sprzedają - trzeba zrobić na odwrót. Kupuj.

Możecie mi wierzyć. Mam Janusza Tracza i pieniądze w avatarze.
  • 11
Fachowo nazywa się to kontrarianizm, trzonem tej filozofii jest przekonanie że większość ludzi to debile, dzięki temu większość na swej masie zwykle się myli.


@NaglyAtakGlazurnika:

Przeciętne oszczędności mirków to 50-100$.

@NaglyAtakGlazurnika: > użytkownicy mikrobloga mają niezwykły talent do mylenia się. Im


@NaglyAtakGlazurnika:

Wiesz co, tak czytajac te wypociny widac ze jestes strasznie niedowartosciowany.
co z tego ze część ludzi straci? Ludzie tracą pieniadze caly czas, a tylko ten sie
@sajmen: 2021rok i ciągle ludzie odpowiadają na pasty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ProAero: pasta, bait, normalny post, czasami to człowiek nie rozróżnia. A zdarza się też że wypowiedzi odbierane są jako baity mimo że nimi naprawdę nie są...
@NaglyAtakGlazurnika: @sajmen: niby pasta ale jest w niej #!$%@? prawdy i to dobra strategia inwestycyjna xD


@LateNever: ja nie mówie, że to nie jest zła strategia... tylko bardziej mi chodzi w sposób jaki ten post został napisany. Wywyższając siebie i wyśmiewając reszte.

wiesz, nie od dziś wiadomo przecież że jak wykopki piszą żeby robić w ten sposób, to robimy dokładnie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°
@sajmen: Tu nie chodzi o wykopków, a o psychologie tłumu. Ludzie są generalnie jak owce które w obliczu euforii spychają się w przepaść. Robienie wszystkiego na opak to jest generalnie dobra strategia w życiu. Wszyscy kupują domy? Ty sprzedawaj domy. Wszyscy sprzedają domy? Kup domy. Wszyscy idą na prawo albo budownictwo? Nie idź na prawo i budownictwo. Wszyscy idą na studia? Nie idź na studia.

Jednak trzeba mieć wyćwiczoną gigantyczną dyscyplinę
@LateNever: @sajmen: Tu nie chodzi o wykopków, a o psychologie tłumu. Ludzie są generalnie jak owce które w obliczu euforii spychają się w przepaść. Robienie wszystkiego na opak to jest generalnie dobra strategia w życiu. Wszyscy kupują domy? Ty sprzedawaj domy. Wszyscy sprzedają domy? Kup domy. Wszyscy idą na prawo albo budownictwo? Nie idź na prawo i budownictwo. Wszyscy idą na studia? Nie idź na studia.

Jednak trzeba mieć wyćwiczoną
@sajmen: Jasne, nie mówię jednak o ślepocie. Po prostu założenie w paście jest prawdziwe, ludzie są głupi i generalnie podejmują złe decyzje więc jak idziesz z trendem to skończysz jak oni. Tu też rolę odgrywa szczęście możesz wskoczyć na początek bańki i sprzedać tuż przed pęknięciem, jednak liczenie na szczęście to dość kiepski pomysł.

Co do twoich przykładów to są skrajne.

Masa chodzi do pracy a ja zrobie na odwrót i
@sajmen: Ale też normik myśli, że jak ktoś zarabia te 10, 20k miesięcznie to już jest bogaczem xD To jest kwestia biedamentalu, większość z nich zawsze będzie niewolnikami do końca życia.

Jako nienormik możesz spróbować być wolnym, oczywiście nikt cię nie asekuruje więc jak się #!$%@? na ryjec to będzie tylko i wyłącznie twój problem. Z drugiej strony możesz zarabiać te nawet 100k miesięcznie co na etacie jest niemożliwe po prostu.