Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@widmo82: luzem zawsze byl tanszy, tylko nie kazdy umie lub chce taki gotowac.

@sierzchula: to jest jakiś Polski ewenement. Idealny przykład stwarzania sztucznej potrzeby przez marketingowców. Mieszkam w UK i tu wszędzie ryż jest sprzedawany normalnie luzem. W torebkach można dostać ale nie w każdym sklepie, mniejszy wybór gatunków ryżu i mało popularne to jest.

Na początku po przyjeździe tu myślę, kurde, co jest? Ale kupiłem taki luzem i już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: Odsączanie wody jest łatwiejsze, chyba że masz jakieś sitko specyficznie do ryżu, żeby do wody nie leciał.

@Usmiech_Niebios: no zwykłe sitko za jakie jest w większości gospodarstw domowych.
Rozumiem przydatność woreczka na kempingu czy mieszkając w domku wynajętym na wakacje, gdzie może brakować akcesoriów kuchennych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: otóż to. Jeszcze dodam, że w UK często w sklepach są opakowania ryżu większe niż 1kg. 2kg to jeszcze takie w miarę normalne. Ale są i 5kg albo i 10kg, normalnie w sieciowych marketach jak na picrel. Zaś w mniejszych sklepach "off licence" prowadzonych przez Hindusów albo Arabów, to i 20kg wory można kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Tam miało być dodatkowy "śmieć", nie "śnieć".
Pobierz szpongiel - @radziuxd: otóż to. Jeszcze dodam, że w UK często w sklepach są opakowani...
źródło: comment_1632059869i9RiwdLZD4g8MYT2miPsm5.jpg
@sierzchula: /r/plska i wszystko jasne. Ja rozumiem że można nie lubić PIS'u ale #!$%@? r/polska to zbieranina jakiś pasywnie agresywnych anty-polaków co by najchętniej oblali sobie morde kwasem w ramach przeprosin za bycie "polakiem". Tfu na nich.
@sierzchula to co wpisałeś jako bułka to chyba jakiś podgrzewany styropian bułkopodobny. U mnie w najbliższej piekarni prawdziwa bułka(z ziarnami) obecnie 1,90zl. Jakieś tańsze chyba za 1,20zl.