Wpis z mikrobloga

Już za moment zaczynam studia i nie mam pojęcia skąd wziął się stereotyp biednego studenta. Studiować będę w Krakowie (Sam jestem z Turka - taka miejscowość jakby ktoś nie wiedział), kierunek związany z finansami, bo zawsze byłem łepski jeśli o to chodzi. Mam załatwioną prace, co prawda za 2,8k do łapy, ale mimo to jestem w stanie jako tako żyć, co prawda muszę się zrzec wielu dogodności, ale tak ludzie narzekają, a ja wydatki rozpisałem sobie w taki sposób:

Wynajem pokoju - 1500zł
Jedzenie - 900zl
Abonamenty (telefon, netflix, hbo go, spotify, tinder itp) - 250zl
Ubrania - 600zł
Wyjścia na piwko ze znajomymi - 700zł
Nieplanowane wydatki - 250zł
Komunikacja miejska - 100zł

Rodzice opłacają mi wynajem pokoju i studia, z tego co gadałem ze znajomymi ze szkoły to wiele osób jest w lepszej pozycji, bo rodzice są im w stanie opłacić całe mieszkanie, ale mi pokój wystarczy, a przynajmniej muszę się nim zadowolić - nie można mieć wszystkiego. Nie jestem w stanie nic odłożyć i trochę ciasny mam ten budżet, ale wszystko (prawie) co potrzebuję mam zapewnione. Mam dobry dojazd do pracy i do uczelni, jestem w stanie pracować w dogodnych godzinach, a robotę znalazłem w dwa dni (nie będę okłamywał, trochę za sprawą wujka, za co jestem mu wdzięczny)

Podsumowując niektórzy trochę się urwali z choinki i mieli za wygodne życie, a potem tworzą takie stereotypowe przeświadczenia, że studenci to są tacy biedni i na nic nie mają. Dopóki sam nie wkroczyłem w ten etap życia, to sam też tak myślałem.

#studia #wynajem #przemyslenia #ciekawostki #krakow #finanse
MondryPajonk - Już za moment zaczynam studia i nie mam pojęcia skąd wziął się stereot...

źródło: comment_1631699994jCCL37qR3jJpeDeyCXeCz9.jpg

Pobierz
  • 90
@adek781: Chyba napisałem zależy jaka branża? To twoja matka niech zatrudnia kogo chce. Ja pracuję już kilka lat po studiach w kilku miejscach i nigdy nie umieszczałem nawet informacji w CV jaki typ studiów ukończyłem - i nikt nie pytał. To samo wśród znajomych ze studiów to samo. Nie masz obowiązku w CV pisać jaki tryb studiów ukończyłeś, możesz w zasadzie wpisać jakie tylko bajki chcesz.
Zajebista rekrutacja wyjebmy CV do
nie mam pojęcia skąd wziął się stereotyp biednego studenta.

niektórzy trochę się urwali z choinki i mieli za wygodne życie, a potem tworzą takie stereotypowe przeświadczenia, że studenci to są tacy biedni i na nic nie mają.


VS

Rodzice opłacają mi wynajem pokoju i studia


@MondryPajonk: Dziękuję, dobranoc. ¯\_(ツ)_/¯

-----

Wydatki miesięczne pana studenta obejmują:

Ubrania - 600zł

Wyjścia na piwko ze znajomymi - 700zł


O chui.