Wpis z mikrobloga

Już za moment zaczynam studia i nie mam pojęcia skąd wziął się stereotyp biednego studenta. Studiować będę w Krakowie (Sam jestem z Turka - taka miejscowość jakby ktoś nie wiedział), kierunek związany z finansami, bo zawsze byłem łepski jeśli o to chodzi. Mam załatwioną prace, co prawda za 2,8k do łapy, ale mimo to jestem w stanie jako tako żyć, co prawda muszę się zrzec wielu dogodności, ale tak ludzie narzekają, a ja wydatki rozpisałem sobie w taki sposób:

Wynajem pokoju - 1500zł
Jedzenie - 900zl
Abonamenty (telefon, netflix, hbo go, spotify, tinder itp) - 250zl
Ubrania - 600zł
Wyjścia na piwko ze znajomymi - 700zł
Nieplanowane wydatki - 250zł
Komunikacja miejska - 100zł

Rodzice opłacają mi wynajem pokoju i studia, z tego co gadałem ze znajomymi ze szkoły to wiele osób jest w lepszej pozycji, bo rodzice są im w stanie opłacić całe mieszkanie, ale mi pokój wystarczy, a przynajmniej muszę się nim zadowolić - nie można mieć wszystkiego. Nie jestem w stanie nic odłożyć i trochę ciasny mam ten budżet, ale wszystko (prawie) co potrzebuję mam zapewnione. Mam dobry dojazd do pracy i do uczelni, jestem w stanie pracować w dogodnych godzinach, a robotę znalazłem w dwa dni (nie będę okłamywał, trochę za sprawą wujka, za co jestem mu wdzięczny)

Podsumowując niektórzy trochę się urwali z choinki i mieli za wygodne życie, a potem tworzą takie stereotypowe przeświadczenia, że studenci to są tacy biedni i na nic nie mają. Dopóki sam nie wkroczyłem w ten etap życia, to sam też tak myślałem.

#studia #wynajem #przemyslenia #ciekawostki #krakow #finanse
MondryPajonk - Już za moment zaczynam studia i nie mam pojęcia skąd wziął się stereot...

źródło: comment_1631699994jCCL37qR3jJpeDeyCXeCz9.jpg

Pobierz
  • 90
tez nie wiem dlaczego tylko ludzi uważa ze studenci są tacy biedni xD wydaje mi się ze ta biedota studencka to jakiś mit tworzony przez ubogich umysłowo ludzi ze wsi, którzy boja się wyjechać do miasta i chcą zniechęcić innych bo są zazdrośni ich zaradności. Każdy ogarnięty student bez problemu sobie poradzi z utrzymaniem się w mieście


@phaxi: No dokładnie, zasciankowe prostaki ze wsi i mniejszych miast rozpowszechniają takie plotki bo
@MondryPajonk: ja też przeprowadzam się ze wsi do dużego miasta
będę studiował informatykę, która jest mon konikiem
rodzice powiedzieli mi, że dają mi 8000 plna na wynajmem mieszkania i rachunki, z których mam się z nimi rozliczać, a na resztę muszę zarobić sam
najlepsze jest to że odkąd mam 13 lat zacząłem kopać BTC a potem nimi tradować, po skończeniu osiemnastki kupiłem sobie za to dwa mieszkania i je wynajmuję -