Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yebat: będzie działać. Sam tak mam zrobione z routerem od UPC i swoim TP-Link, działa wszystko OK. Jedyny problem jest z bardziej zaawansowanymi sprawami sieciowymi, np jeżeli chciałbyś mieć serwer NAS z dostępem "z zewnątrz", to pierwszy router musi mieć tryb bridge a zazwyczaj te gówniane tego nie mają.
@Yebat: Jak chcesz mieć naprawdę hardkorowy główny router to te od MikroTika są zajebiście uniwersalne. Ja takim zamieniłem FunBoxa 3.0, i nie dość że mam Internet, to jeszcze skonfigurowałem IPTV. Tyle że WiFi ma nieco #!$%@? więc pożytkuję się TP-Linkiem Archerem C6. Jak nie masz potrzeby zamiany głównego routera to taki Archer C6 ustawisz na tryb AP, wepniesz do tego Vodafone'a i będzie gites.
@supra107: @juhas99: @bsl: chodzi o to, że jak więcej urządzeń wifi jest to albo wywala któreś z nich, albo router chyba się przegrzewa bo się restartuje. A mam odkurzacz, lodówkę, cookera, 4 telefony, laptop, konsole, 3 tv pod wifi i się #!$%@?. W PL problemu takiego nie miałem...

Teraz tylko czy da radę połączyć inny router pod sieć (tu są na kable antenowe) czy jednak wyłączyć wifi, dać nowy
@Yebat: Jak miałem FunBoxa, to zrobiłem tak że Archer C6 działał jako access point podłączony skrętką do FunBoxa, a FunBox miał wyłączone WiFi. Archer służy do obsługi urządzeń WiFi i przesyła informacje o podłączonych klientach po kablu. Wtedy FunBox widzi te urządzenia jako urządzenia podłączone po kablu i wszystko działa. Jeżeli problem z Vodafonem leży po stronie walniętej obsługi WiFi a nie ogólnej obsługi klientów, to patent na AP zadziała. Jeżeli
@supra107: po kablu zero problemów. Np. Xbox pobiera grę po wifi. Prędkość pobierania 300mbs i restart routera. Znów z 3 min pobiera i restart. Po kablu zero problemów
@Yebat: No to jak mówię, Archer C6 spoko router. Na początek ustaw jako AP. Jak nie pyknie to pobaw się z zamianą Vodafone'a na Archera.
A tak właściwie to jak podhaczasz Internet do Vodafone'a? Ethernetem do portu WAN, czy bezpośrednio kabel telefoniczny/światłowód do routera? Bo jak modem masz oddzielny i router łączysz Ethernetem to Archerem spokojnie zamienisz, a jak nie to może być problem. Oczywiście w przypadku kiedy chcesz zamienić Vodafone'a
@Yebat: Ze sprzętem od operatorów różnie bywa. Czasem nie wpuszczają więcej niż kilka urządzeńa a czasem po prostu jest problem z konfliktami ip po wifi. Osobiście we łąściwościach połączeń wifi w urządzeniach nadałbym ip na sztywno adresy IP. (PC, konsola, tv itd) zazwyczaj pomaga. Jeśli nie to zakup jakiegoś popularnego rutera jak najbardziej.
@forest23: mam 900 - 1000 o każdej porze. Tak wiem że o kablu. Ale czy ten AP o służy mi po podłączeniu do niego po kablu te prędkość? Bo będę chciał pod niego też połączyć dwa urządzenia po kablu