Wpis z mikrobloga

#rower #rowerstacjonarny

Przymierzam się powoli do treningu interwałowego na rowerze stacjonarnym i chciałem dopytać osób, które takiego treningu korzystają.

Jak faktycznie wygląda plan dla początkującego - co strona, to zupełnie inne porady.
Czy najpierw rozgrzewka 5 minut na średnim, a później np. 15 minut z podziałem 1 minuta max / 1 minuta odpoczynek a na koniec 10 minut na średnim żeby ostygnąć będzie ok?

Czy macie jakieś sztywne ramy na taki trening? Czy ten czas, który mam jechać na maxa, to faktycznie ustawić taki, żeby mi szyja pulsowała i jechać aż na stojąco?

Będę wdzięczny za porady. Na ten moment trening ma mi służyć redukcji masy, a nie jakimś celom sportowym.

Jestem w stanie na rowerze jechać na tętno - może jakieś porady w jakim tętnie się poruszać w poszczególnym etapie treningu?
  • 5
@kegnar: Masz już upatrzony jakiś konkretny model? W niedługim czasie też będę się rozglądał za czymś podobnym więc chętnie popatrzę bardziej doświadczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy najpierw rozgrzewka 5 minut na średnim, a później np. 15 minut z podziałem 1 minuta max / 1 minuta odpoczynek a na koniec 10 minut na średnim żeby ostygnąć będzie ok?


@kegnar: tak. ale treningu interwałowego nie robi się na podstawie tętna, tylko na podstawie mocy.

poza tym, jak mówi @diarrhoea: na redukcje interwały nie są potrzebne
@diarrhoea: @Im_from_alaska: Hej, dzięki za wasze odpowiedzi. Jednakże wiele artykułów odnośnie odchudzania poleca bardziej interwały niż cardio. Jako właśnie środek, który przyspiesza metabolizm i pozwala spalać kalorię "po treningu". Nie jako jakiś magiczny środek tylko naukową wiedzę. Nie zawsze mam na tyle "ochoty", żeby jeździć długo, co jest nużące i chciałbym wpleść na ten moment jeden dzień treningowy z interwałem. Nawet, żeby polepszyć wydolność organizmu i móc sobie inne treningi