Wpis z mikrobloga

Już niedługo wchodzą mandaty za 3000 zł przy przekroczeniu o 31 km/h. To będą piękne czasy.
Wiadomo, każdy kto jedzie szybciej niż 31 ponad normę, to morderca i nie ma dla niego litości.
Dla przykładu jeden z moich ulubionych terenów zabudowanych w Polsce na jakie trafiłem, a znam kilkadziesiąt takich kwiatków, bo Polskę się zjeżdża na wszystkie strony.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #samochody #polska #policja #maqndaty
Pobierz
źródło: comment_1631474482R8jVOyosrBcoViVuDJHXUR.jpg
  • 59
@27er: Są, u mnie też. Moim zdaniem po prostu dałeś zły przykład, bo czasem warto też popratrzeć z perspektywy kogoś kto tam mieszka. Co do śmiertelności to nie wiem dokładnie, chętnie bym zobaczył jakieś statystyki ale znalazłem tylko roczne z podziałem na województwa. Notabene główną przyczyną wypadków śmierelnych (w tym raporcie 40%) jest właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.
@27er: Prawdziwym rozwiązaniem byłoby urealnienie ograniczenia prędkości do rzeczywistych warunków jazdy (w praktyce podniesienie limitu o 20-30 km/h w większości miejsc), ale za to większa liczba fotoradarów, żeby w razie przekroczenia prędkości kara była nieunikniona. Obecnie władza udaje, że obowiązują absurdalnie niskie limity prędkości, a kierowcy udają, że się do nich stosują. I to wszystko ma na celu jedynie dodatkowy zarobek dla budżetu państwa.
@gorzki99: jak można olewać znaki po zobaczeniu kilku wyjątków, nie wiedząc nawet czemu te znaki tam stoją?
Jak zobaczysz kilku morderców w telewizji, to też zaczynasz zabijać, bo prawo że nie można jest przecież bez sensu?
Głupota takie podejście.
Zresztą dlaczego dla was jest problemem jechać 50km/h? Tak się śpieszycie wszędzie? Jak jeździsz godzinami po mieście 50, to też ci za wolno?
@27er na starej e4 Kraków - Tarnów przed każdym przejściem wprowadzono ograniczenie do 50km/h jedziesz 1-2 km 90 hamowanie 200 m 50 znów przyspieszasz...

Rozumiem przed przejściem zwolnienie do 70... Ale 50?
Co by nie było, tam są domy co 100 m, ale i tak uważam za absurdalne.

Dlaczego? Bo na tej zasadzie, to 80% dróg w Polsce może być 30-50 kmh.


@27er: Tak sobie spojrzałem i... Wiesz, z jednej strony rozumiem Ciebie.
Z drugiej strony wiem jak wygląda korzystanie z takich wiejskich dróżek, gdzie autochtoni generalnie mają w pupce bezpieczeństwo - chodzą po tych drogach, jeżdżą na rowerach, oczywiście najczęściej w barwach
znaki gdzie faktycznie #!$%@? cię z drogi jak będziesz jechał więcej niż na ograniczeniu


@PiesLat2230: jak to kiedyś pisał Sobiesław Zasada, znaki stoją i dla najnowszej Sklasy i dla malucha, na oponach 0.6mm wyprodukowanych w '80.

BTW, zacznij też zwracać uwagę na to co jest za zakrętem, a nie tylko na zakręt. Może i przez zakręt da się przejechać bezpiecznie 90km/h, ale nie za daleko za zakrętem jest jakiś wjazd na
@27er: oho, kolejny ignorant, ktory patrzy na swiat tylko z perspektywy swojego samochodu, tak jakby nie bylo innych uczestnikow drogi :) w podanym przykladzie waska droga, bez pobocza, bez chodnika, pomiedzy drzewami, z domami po obu stronach drogi. Jak ci ludzie tam mieszkajacy maja sie poruszac BEZPIECZNIE pieszo / na rowerze / na hulajnodze / jakkolwiek bez tego ograniczenia? Przeciez gdyby tam bylo 70 to ludzie by walili setka bez przerwy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@27er: I ile czasu tracisz codziennie na tym odcinku? Minutę? Pewnie CAŁA trasa jest źle oznakowana, bo Ty byś jechał 2x szybciej. Tendencyjne zdjęcie, wąska droga praktycznie bez pobocza i ból dupy frustrata. Pora sprzedać auto i wsiąść w autokar.
oho, kolejny ignorant, ktory patrzy na swiat tylko z perspektywy swojego samochodu,

@westu:
Dzidzia, mieszkałem przy takiej drodze kiedyś gdzie było 90.
Ty jesteś ignorantem, bo idać twoją logiką, to 80% dróg powinno mieć właśnie 30-50 kmh.
Sam sobie odp czy to mądre.
Dobrze wiesz, że u nas praktycznie nie ma odcinków po 1 km bez zabudowy.

Jak ci ludzie tam mieszkajacy maja sie poruszac BEZPIECZNIE pieszo / na rowerze /
Pobierz
źródło: comment_1631517921JWsw5SsSIa3lwzd2Xgbhuj.jpg
Mówcie sobie co chcecie, zwiększenie mandatów to jeden z lepszych pomysłów. Wystarczy przejechać się trochę po Polsce i zobaczyć że większość ludzi ma w dupie ograniczenia. Nawet jadąc 10/20km powyżej limitu prędkości jesteś zazwyczaj przez wszystkich wyprzedzany. Argumenty że ograniczenia w 90% zbędne to jakiś absurd. Wystarczy spojrzeć sobie na statystyki śmierci (a ginie 3 tysiące ludzi rocznie) to w większości zgony powiązane są ze zbyt dużą prędkością.

Zróbcie sobie eksperyment i
I ile czasu tracisz codziennie na tym odcinku? Minutę?

@sidhellfire:
Przecież to jest nagminne a nie tylko to miejsce.
Poza tym nie kumasz czegoś. Takie obszary nie wqyglądają na tereny zabudowane, więc po 1 min jazdy mozesz zapomnieć że jesteś w takim obszarze i będziesz bulił po 3000 zł mimo, że widzisz, że zagrożenia brak.
Jak są ludzie przy krawędzi przy takich drogach, to ja potrafię i do 10 kmh jechać