Wpis z mikrobloga

@Zarloczny_Rabarbar: taki debilny argument siły i jego normalizacja wpisami takimi jak twoj, prowadzi do złego.
Kierowca bedzie zawsze mógł tak sobie wytłumaczyć swoje niezachowanie ostrożności i wymuszenie poerwszenstwa na pasach.
"Przecież jak go walnę to zabiję, więc on na pewno mi nie wyskoczy, bo się przestraszy".
Ludzie którzy pieprzą te bzdury jak ty jakoś nie mają na orzejazdach kolejowych takich problemów z ustąpieniem pierwszenstwa jak na pasach. Bo są tumanami, dla
@bukimi: wygląda jakby kierowca nie dostosował prędkości do prostego faktu zbliżania się do przejścia, a jak już zauważył pedalarza, było za późno i hamowanie wiele nie dało. Natomiast rowerowicz winny nie mniej, bo nawet się dzban chyba nie spojrzał xD Ma w swojej bezmyślności takie szczęście, że trafił na osobówkę.
@bukimi: @Tymajster Takich akcji z perspektywy kierowcy naoglądałem się w życiu już za dużo. Zero instynktu samozachowawczego, zero pomyślunku i wyobraźni. Owszem, kierowcy aut często nie są bez winy, ale czasem nawet w sytuacji gdy masz pierwszeństwo na drodze warto się zastanowić czy chcesz żyć czy chcesz mieć rację?

Zatem zgodzę się, że prawo pięści "jestem większy więc mogę więcej" nie powinno mieć miejsca na drodze. Ale zasady fizyki mają. Pieszy
@mtgosciu: Też tak mi się wydaje. Za skrzyżowaniem jest znak D-1, co może świadczyć o kontynuacji pierwszeństwa za skrzyżowaniem. Dodatkowo, rowerzysta ani na chwilę się nie zawahał i nie rozejrzał się czy ma wolną drogę w sytuacji kiedy nie ma bezwarunkowego pierwszeństwa. No, chyba, że fakt, że zdążył wjechać o ułamek sekundy wcześniej na pasy (czego też nie może robić - powinien pojechać DDR i jechać przejazdem dla rowerów) już daje
@ROCCO1:

ale rowerzysta nie ma pierwszeństwa na pasach XD


Ja od dawna tłumaczę, że znaki D-6a i D-6b zbyt mało różnią się od znaku D-6. Najczęstszym argumentem było: jak nie widzisz różnicy to oddaj prawo jazdy. I popatrz: ty faktycznie nie widzisz różnicy. Może z tym oddawaniem prawa jazdy coś jest na rzeczy? Zastanów się.
janekplaskacz - @ROCCO1: 
ale rowerzysta nie ma pierwszeństwa na pasach XD

Ja od daw...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-06-07_100355_wykop.pl

Pobierz