Wpis z mikrobloga

Już niedługo wchodzą mandaty za 3000 zł przy przekroczeniu o 31 km/h. To będą piękne czasy.
Wiadomo, każdy kto jedzie szybciej niż 31 ponad normę, to morderca i nie ma dla niego litości.
Dla przykładu jeden z moich ulubionych terenów zabudowanych w Polsce na jakie trafiłem, a znam kilkadziesiąt takich kwiatków, bo Polskę się zjeżdża na wszystkie strony.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #samochody #polska #policja #maqndaty
27er - Już niedługo wchodzą mandaty za 3000 zł przy przekroczeniu o 31 km/h. To będą ...

źródło: comment_1631474482R8jVOyosrBcoViVuDJHXUR.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@27er: Ehhh
i "dzieki" takim debilom co umieszcaja takie znaki w takich miejscach mamy co mamy czyli niestosowanie sie kierowcow do oznakowania.

No bo jak raz, drugi, piaty, piecdziesiaty widzi sie taki debilizm to potem sie olewa wszystkie znaki.
Nie zebym takie zachowanie pochwalal ale potrafie zrozumiec.

I jak w tym kraju ma byc dobrze?

Problem polega na tym ze zaden urzedas nie ponosi konsekwencji swoich decyzji. U "wrednego prywaciarza" jak
  • Odpowiedz
Wniosek o rewizję złożony?

@mechaniczny_pomidor:
Oni ci powiedzą, że domy są tam co 100 m i jest podstawa prawna. Co z tego, że po 2 km takiej jazdy zapomnisz, że to teren zabudowany, ważne, że dostaniesz mandat bo tak się składa, że lubią właśnie w takich miejscach stać, mimo że jest 100 lepszych miejsc w okolicy gdzie realnie mogą wpłynąć na bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@27er: Ani mi nie gadaj. Dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu jechałem nie drogą szybkiego ruchu trasę trochę ponad 2h. Ilość ograniczeń i terenów zabudowanych to jest jakiś dramat. Przecież jak ja bym miał tego wszystkiego przestrzegać to średnia prędkość to by się w okolicach 60km/h zakręciła na całej trasie. A już o niedzielnych kierowcach, którzy nawet jak mogą jechać 90 jadą 60 albo 70 nie wspominając.
  • Odpowiedz
Przecież jak ja bym miał tego wszystkiego przestrzegać to średnia prędkość to by się w okolicach 60km/h zakręciła na całej trasie.


@pwone: zrobiłem kiedyś wojewódzkimi trasę z podlasia przez Warszawę do Gdańska przepisowo, zajęła mi około 9h, tragedii nie ma. Z tym że moim celem było wykręcenie rekordu spalania na jednym zbiorniku lpg (wyszło coś koło 640km na 45 litrowym zbiorniku) i nawet się nie nudziłem.
  • Odpowiedz
i "dzieki" takim debilom co umieszcaja takie znaki w takich miejscach mamy co mamy czyli niestosowanie sie kierowcow do oznakowania.


@gorzki99: otóż to, przejechałem z ~30kkm w ciągu roku, znaki gdzie faktycznie #!$%@? cię z drogi jak będziesz jechał więcej niż na ograniczeniu to może z 3 widziałem, problem w tym że widzisz 900 znaków które nie mają żadnego przełożenia na bezpieczeństwo, i 3 które mają.
  • Odpowiedz
@27er: przecież to że dostaniesz 3000 zł mandatu za przekroczenie prędkości w takim miejscu nie jest winą ludzi którzy podnoszą wysokości mandatów, tylko debila który stawia tam znak o terenie zabudowanym
  • Odpowiedz
@27er i dobrze, mam nadzieję, że pierwsi wpadną najbardziej Ci co najwięcej krzyczą, że ULICA TO NIE TOR jak tak można! Zazwyczaj Ci się najbardziej oburzają jak się ich przegania z lewego, bo jadą 110, a sorry tam się #!$%@? grubo. I to są Ci sami co w zabudowanym jadą 80 i poza zabudowanym też. :) Wyprzedzasz ślimaka, bo ledwo to się toczy, a w zabudowanym by się zesrał i od razu
  • Odpowiedz
@27er: przy tej drodze przecież za jakieś 50m masz co chwilę domy. Jest wąska i bez pobocza, więc wyobraź sobie teraz jakiegoś dziadka na rowerze i dwa wielkogabarytowe pojazdy jadące naprzeciwko siebie, którzy mają się minąć. Zresztą nawet nie musisz. Zgadzam się z tym, że ogólnie oznakowanie u nas jest dalekie od ideału, znaków jest po pierwsze za dużo, ale jednak ktoś kto drogą zarządza akurat postanowił, że akurat tam
  • Odpowiedz
@sbcs: No, tylko przed wprowadzaniem surowszych kar powinien zostac przeprowadzony audyt wszystkich znakow w kraju, czy aby nie #!$%@? obywateli na mine. Ktos sie chociaz zajaknal na ten temat? No wlasnie. Najpierw #!$%@? wysokie kary a potem myslec czy znaki stoja w dobrych miejscach. Jak zwykle w tym kraju wszystko jest robione od dupy strony.
  • Odpowiedz
@tanczmy:
Takie drogi sa w calej Polsce, znam setki jm gdzie jest wiecej domow i jest 70-90kmh bez zadnych wypadków.
Powiadasz, ze u ciebie na wsi musialo zginac kilkadziesiat osob? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz