Wpis z mikrobloga

najgorzej kiedy z jednej strony tak naprawdę masz w sb sporo z ekstrawertyka czy innego ambiwertyka\* i ogólnie to lubisz i bardzo potrzebujesz kontaktu z ludźmi
a z drugiej jesteś totalnie upośledzony społecznie i przez #fobiaspoleczna #autyzm #asperger czy inne ##!$%@? kompletnie nie umiesz zdobyć tego kontaktu i przez niemal całe życie tkwisz w całkowitej izolacji
borze jak ja zazdroszczę jakimś skrajnym introwertykom czy innym schizoidom co się czują w samotności jak ryba w wodzie

\*w sensie nwm no np ja w zasadzie lubię jakieś zatłoczone miejsca imprezy kluby czy inne tego typu
obecnie prawdopodobnie źle bym się w nich czuł bo paraliżowałby mnie lęk i poczucie że nie umiem wchodzić w interakcje z ludźmi i że ogólnie jestem tam sam jak creep i nwm co ze sb zrobić
ale w lepszych czasach kiedy czułem dobrze i miałem z kim to było mi tam dobrze
i gdybym potrafił się zachować i nie paraliżował mnie lęk i miał z kim to chętnie bym tam przebywał
jakieś ciche odludne miejsca typu dzika natura też lubię i czasem potrzebuję
albo wolałbym 5 możliwie bliskich znajomości/przyjaźni niż 500 powierzchownych płytkich
mam też głęboką skłonność do introspekcji i wiele innych cech które różne artykuliki podają jako cechę introwertyczną
ale no to jednak (pozytywny) kontakt z ludźmi daje mi kopa zawsze wielkiego i energię a samotność w większych dawkach wykańcza kompletnie i odbiera ją
nie wiem czy kiedyś czułem się przestymulowany kontaktem z ludźmi
w lepszych czasach zdarzało mi się codziennie przez np tydzień wychodzić do ludzi w tym na jakieś clubbingi imprezy i duże zbiegowiska ogólnie i czułem się z tym bardzo dobrze
nie mam pojęcia jakby to wyglądało gdybym prowadził taki tryb życia przez np miesiąc kwartał albo rok ale raczej daleko mi do jakiegoś aspołeczniaka co by się najchętniej owinął w kokon z koca i gnił w piwnicy wpapieżając chrupki jak w tych #!$%@? obrazkach z introwertykami
mając wybór między czymś takim a wyjściem do ludzi bez wahania wybrałbym to drugie (a wybranie pierwszego z innego powodu niż skrajne niewyspanie/zmęczenie/choroba i ogólnie brak sił to abstrakcja dla mnie)
no #!$%@? ogólnie


#samotnosc #depresja #introwertycy #chodtokowypamientniczek
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Chodtok: czytałam że przy osobowości unikającej jest właśnie mniej więcej to co piszesz- coraz większą izolacja od ludzi aż do tego stopnia, że teraz nie wyobrażasz sobie np się z kimś zaprzyjaźnić. Ale brakuje kontaktu z ludźmi

  • Odpowiedz