Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie komfort Twojego życia/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Nic nie zwróciło ostatnio mojej uwagi na przemijanie czasu tak bardzo jak cykliczne inicjowanie dyskusji w tytułowym temacie. W każdym razie zapraszam do kolejnej krótkiej lektury jak i wymiany poglądów w komentarzach, być może chcielibyście podzielić się informacją na temat tego do czego zainspirowała Was ta seria wpisów i jakie zmiany wprowadziliście? Czy okazały się skuteczne a jeżeli nie to co możecie odradzić innym.
Zainteresowanych zachęcam również do sprawdzenia archiwalnych wpisów i setek inspirujących komentarzy.

Zanim przejdę jednak do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od ponad pół roku, regularnie rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusje z której rodzą się kolejne pomysły.

Przedmiot który zakupiłem w ostatnim miesiącu, zainspirowany Waszymi propozycjami to:
Butelka z wkładem filtrującym do wody – dla mnie osobiście zupełny game changer, od dziecka „karmiono” mnie kolorowymi napojami, wiecie Kubusie, Tymbarki itp. Co sprawiło że jako dorosły człowiek praktycznie nie piłem wody tylko wszystko co miało w sobie cukier. Pominę już fakt uzależnienia od napojów energetycznych z którym walczę drugi miesiąc ale ta butelka to zdecydowany przeskok na mojej drodze do polepszenia zdrowego trybu życia. Nie sposób napisać tutaj że zauważyłem zdecydowanie mniejsze spożycie napojów kolorowych – ja po prostu zacząłem pić wodę. Do tego mam jakieś poczucie misji że zużywam mniej plastiku a suma wszystkich tych elementów sprawia że przez placebo prawdopodobnie woda smakuje mi lepiej niż ta zwykła z butelki. Z tego miejsca serdeczne dzięki za polecenie tego przedmiotu, realnie zmienia moje życie – dodam że wcześniej wiele razy próbowałem się przestawić na picie wody (kupowałem butelki 1,5l) i absolutnie nie mogłem się wdrożyć. Jest to prawdopodobnie jakiś aspekt psychologiczny ale dzielę się bo może ktoś ma podobne „problemy” i zainspiruje się do wprowadzenia zmian.

Przedmioty/usługi z poprzednich wpisów którymi według mnie warto się zainteresować:
Szczoteczka soniczna
Bokserki Bezszwowe
Alerty BIK


Jeżeli ten format Ci się podoba, jest dla Ciebie inspirujący lub czerpiesz z niego jakąś wartość dodaną to zostaw plusa aby widzieć kolejne wpisy z tej serii. Wołam plusujących!
Aby być na bieżąco obserwuj również TAG AUTORSKI: #mirekmasterclass

Dołącz do dyskusji poniżej odpowiadając na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.

Tagi dla zasięgu ale pamiętajcie że najlepsza inwestycja to zawsze ta w siebie, pozdro!
#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
  • 352
@Reezu: roboty jest dosłownie na kilka minut, zależnie głównie od tego jak dokładnie umyjesz ryż. Rada bardziej kierowana do ludzi, którzy nie chcą więcej sprzętów w domu, nie chcą wydawać dodatkowej kasy, a gotują ryż w torebce - to będzie i tak ogromnym skokiem jakościowym ;)

Te azjatyckie ryżowary można też kupić w Europie, trochę nie mam gdzie już trzymać sprzętów, ale któregoś dnia kupię ;)

Edit: Tutaj namiary na przykładowy
Jeśli nie lubisz pić niegazowanej wody, polecam kupienie tabletek typu pluszzz i połamanie jej na 4 lub 5 części i dodawanie takiego malego kawałka do szklanki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bielecki: soda stream to dla mnie największe okrycie tego roku. W skrócie, soda stream to wszystkie zalety picia wody gazowanej ale bez uciążliwości picia wody gazowanej. Ja osobiście polecam każdemu. Dzięki temu udaje mi się pić 2-3 litry wody dziennie, czego przy wodzie z butelki nie potrafiłem osiągnąć.
Przestałem jeść ryż z torebek

@Irritum: przecież to ten sam ryż taki ryzowar to naciąganie na kase i tyle


@Anoniemamowy: kup sobie przyzwoity indyjski basmati, i porównaj go z "ryżem" z torebki. O ile nie palisz (i nie masz w inny sposób uszkodzonych receptorów i nerwu węchowego, ale raczej nie masz), to na pewno zauważysz różnicę.
@masternodeBTC: słuchawki Superlux HD681 - poleciło mi pare osób na forach, 80 kilka zł w mediaexpert, wyglądają jak gównofirma tajwańska z giełdy, a jakość (bez przesady, byłem w kilku studiach z nimi, akustycy mnie wyśmiewali a robili odsłuch i było - #!$%@? dałem za shury 1,5k a one nie mają takich środków jak to? beyerdynamic mnie oszukali) jest najprawdę zabójcza za taką cenę. Poza tym bardzo wygodne, można godzinami siedzieć i
wislowunsz - @masternodeBTC: słuchawki Superlux HD681 - poleciło mi pare osób na fora...

źródło: comment_1631262867FUa5MtNqu07Eg4gJzNoUVo.jpg

Pobierz
@masternodeBTC:
Dużo czasu spędzam w kuchni i całkiem sporo gotuje, więc zacznę od rzeczy kuchennych:
- porządna obieraczka do warzyw z karbowanym ostrzem, 90pln - początki były trudne, ale stwierdziłem, że tyle kasy wydałem to będę używał. Teraz obieranie idzie mi piorunująco szybko. Nawet nie idzie o oszczędność czasu - po prostu czynność była dla mnie nużąca i zniechecajaca do gotowania, teraz nawet to lubię :)
- nóż szefa kuchni 110pln
@puddin: Właśnie też kiedyś chciałam spróbować jogi, za piątym razem (chyba właśnie z Mostowską) tak długo były same pozycje z głową w dole, że pod koniec miałam ogromny ból głowy, który nie chciał przejść.
Próbowałam trochę innych ćwiczeń, gdzie nie było tak dużo pozycji z głową w dół, a jak były to robiłam je krótko albo olewałam i przechodziłam do następnych, ale jakoś nie poczułam nic ciekawego z tego :(

Potem
@masternodeBTC:
Ostrzałka do noży AnySharp - niezbędnik w kuchni. Jeden ruch i noż ostry jak żyletka.
Zgrzewarka i pojemniki do pakowania próżniowego - przedłuża przechowywanie żywności.

Dla rowerowych entuzjastów - bagażnik i torba rowerowa z możliwością szybkiego odczepiania (ja używam bagażnika i płyty mocującej Carry More od Authora).
@masternodeBTC: słuchawki kostne do biegania
wreszcze nic mi sie nie majta podczas biegania, mam wolne uszy, wiec slysze co sie dzieje, ale moge podczas biegania sluchac audiobookow, sluchawki daja rade, bateria trzyma, nie ruszaja sie nawet podczas sprintu
https://pl.aliexpress.com/item/4001232883204.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.3ab57cbcdOvdiC
AIKSWE Bone Conduction Headphones Bluetooth wireless Sports Earphone IP56 Headset Stereo Hands-free with microphone For Running
Cena:
US $18.80 / piece, tyle za nie zaplacilem kilka miesiecy temu
Wspomniane: mata do akupresury (mega relaks przez parę minut leżenia)

Mysz pionowa MX Vertical
Male biurko do pracy stojącej
Wolnowar
Futerał do kindle z podpórką :)
@tarushiba: Miałam kilka podejść do jogi. Próbowałam najpierw jakieś dla początkujących, podstawy itp., ale jakoś nic mnie nie urzekało i nie czułam też specjalnie, że ćwiczę. Jednak za którymś podejściem, już po prostu wybierając na oślep, trafiłam na yin jogę i wytrwale robiłam ją do końca, a jak skończyłam, to się okazło, że się świetnie czuje. Postanowiłam sprawdzić czy to od tej jogi, zrobiłam ją jeszcze raz na drugi dzień, no
Dobry termos na jedzenie - pomogl w pandemii zimą w gorach na wycieczkach.
Alternatywnie kuchenka turystyczna maklowicz +garnki zdecathlonu - mozna na wakacjach latwo zjesc cieple.

Latarka czolowka led na usb. Do domu pod ręką do napraw i na wyjazdy, kempingi.

Oczyszcacz powietrza na zimę.

Ekspres nespresso - rewelacja mozna kupowac zamienniki albo robic kapsulki samemu albo przywozić z zagranicy albo kupować oryginały.
Generalnie nie ma czystszego i szybszego sposoobu na dobra