Wpis z mikrobloga

@Karoleer akurat trochę to zależy od sytuacji. Byly orzeczenia, że nawet zawinione umożliwienie dostępu do konta etc może nie obciążać (finansowo) klienta banku, jeżeli bank nie przeciwdziała temu poprzez np. odpowiednią weryfikację.

@Adams_GA w sądzie sprawa nawet jeżeli nie do wygrania to raczej da się spokojnie rozłożyć świadczenie na raty w orzeczeniu (I odsetki nie będą lecieć;))
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SlepyBazant: Akurat karty to trochę inna sprawa, bo tu dochodzą jeszcze zasady organizacji płatniczych i różne procedury przeciwko oszustwom, przez co łatwiej odzyskać pieniądze. W przypadku przelewów jest znacznie cudzej.
akurat trochę to zależy od sytuacji. Byly orzeczenia, że nawet zawinione umożliwienie dostępu do konta etc może nie obciążać (finansowo) klienta banku, jeżeli bank nie przeciwdziała temu poprzez np. odpowiednią weryfikację.


@eaxene: masz rację, być może zbyt pochopnie do tego podszedłem. jednak w mojej ocenie trudno będzie tutaj wykazać zaniedbanie banku.
@eaxene: paaanie, ja swego czasu robiłem jako pełnomocnik pewnego TU w temacie polisolokat. powód w żywe oczy przy barierce odpowiada, że w sumie umowy nie czytał, że nic nie wie, że go to nie interesowało, że miały być pieniążki a nie ma pieniążków i dlatego on wniósł powództwo. no i co?