Wpis z mikrobloga

Wczoraj był u mnie gość żeby wycenić mi ile wyjdzie wykopanie dziury pod szambo 10m3 plus wykopanie rowku na rury i wywiezienie pozostałej ziemi w jeden punkt. Zaśpiewał mi 3500zl i tu pytanie czy on jest jebniety czy serio za 3-4 godziny kopania teraz tyle biorą? Szczękę zbieram do dzisiaj.
#budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #kiciochpyta #koparka
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mechanior: Długo szukałeś tych specjalistów. Teraz skończyli u mnie robić kanalizację w miejscowości. Firmy za coś takiego jak u Ciebie koło 1300 brały. Ja bez zakopywania płaciłem 600.
  • Odpowiedz
inny przez tel mi powiedział że bierze kasę od godziny mała koparką 80 zł duża 100


@marek2092: czyli znalazłeś wykonawcę. 80 zł to tanio. Do tego jeszcze trzeba się przebić zapewne przez szambo. Sam to przekujesz, czy liczysz na koparkowego?
  • Odpowiedz
@marek2092: Ceny czasami porażają ludzi niezorientowanych w temacie. Ostatnio dowiadywałem się ile by kosztowało doprowadzenie światłowodu na moje osiedle - trzeba zakopać około 1400m kabla w rurze HDPE wzdłuż drogi (nie ma chodnika, DDR - puste pole). Na gotowo, z projektem wychodzi pół miliona. xD
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaszw_ szambo montować będzie inna firma, ja szukam tylko kogoś pod wykop dziury w ziemi pisałem wcześniej, szambo które będę zamawiał ma już gotowe wejście na odpływ
  • Odpowiedz
@marek2092: stary, nawet gdyby Ci zaspiewal 35k za ta robote to tutaj i tak znalezliby sie tacy, co by napisali, ze to normalna cena i ze gosc sie po prostu szanuje xD

P-----l go, znajdz sobie innego, realny koszt to ponizej 1000zl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek2092: zależy jaka koparka i jaki grunt. Stawki za kopanie wraz z transportem to okolice 100-120 pln/h (koparki małe i transport busem). Po ile chodzą koparki większe i ciężarówki to nie wiem. Wstawianie szamba to z kolei minimum koparka 10t, mniejsze się po prostu przewrócą od ciężaru. Rok temu kumpel jak kopał pod 2 czy 3 kubiki szambo dużym zeppelinem na kołach (13 ton), to za 2h wziął 5 stów
  • Odpowiedz
@marek2092: no to widzisz, cen nie znałem za montaż, pisałem o cenie 3500 za wykopanie, wsadzenie, zasypkę, wywóz, ułożenie rur i zrobienie na gotowo, bo to jest jeszcze akceptowalne wg mnie.

Ale jak za 3200 przyjeżdża szambo, wkładają i montują, to 3500 za samą dziurę to jakiś absurd XD

A prawda jest taka, że 10 kubików to ukopie nawet małym gównem, tylko się będzie męczyć, bo to dużo roboty, a
  • Odpowiedz
@marek2092: ale cena tej usługi to nie tylko robocizna. Ktoś najpierw musiał zainwestować i kupić te koparki, logiczne że to się musi zwrócić. A jeszcze trzeba zarobić, w dodatku przy wysokich podatkach sporą część zysków się oddaje. Jak dla mnie to stąd taka cena, jako że jest teraz boom na budowlankę to firmy mogą maksymalizować zyski i jest to całkowicie normalne.
  • Odpowiedz
@lukaszw_ sprawdziłem forum miejscowości w internecie, pytałem po sąsiadach i się okazało że można było wyrwać usługę za 1600 zł, tak jak to zrobił mój sąsiad. Tyle że u niego robili łopatami 3 dni a później ich wolał na jakieś poprawki. Wybrałem tym samym opcje w dogodnym terminie, wykonaną szybko i bez poprawek.
  • Odpowiedz