Wpis z mikrobloga

  • 109
@marek2092 niestety takie ceny obecnie. Ja ostatnio płaciłem 2500 za podłączenie się do kanalizacji. 2 gości i mała koparka. W cenie rozebranie kostki brukowej, wykop, podłączenie, zasypanie i ubicie ziemi pod ułożenie kostk. Kostkę już kładłem sam bo się firmie nie oplacalo. Cała robota zajęła im 2 godzinki, po godzinie widziałem tych samych gości zasowajacych u dewelopera na pobliskiej budowie. Szach i mat #programista15k, budowlańcy to dopiero mają
  • Odpowiedz
  • 64
@mechanior ale czytaj co napisałem gość chce 3500 za samo kopanie, on nie będzie obsadzał rur i szamba ani nic, jego zadanie jest tylko wykopać dziurę i jechać do domh
  • Odpowiedz
@marek2092 rozumiem. Tylko produkuje takie szamba i mówię ile wychodzi xD
U nas w rejonie 90-100 netto za godzinę biorą. Od wyjazdu do powrotu czas liczą. Więc może gość będzie 10 godzin w jedną stronę jechać xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Gruby_Wujo no to nie mówię bo wiem ile takie szambo kosztuje, ja dzwoniłem po firmach i razem z montażem 3200 mi powiedzieli ale to się nie dziwię bo sam zbiornik betonowy kosztuje 2500
  • Odpowiedz
Mam znajomego który za 3500 za 3h pracy, wsadzi koparkę na lawetę i przyjedzie ci to wykopać choćby na drugi koniec Polski ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)

Stawka średnia to 110-120 1/h

@marek2092
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@marek2092: @Gruby_Wujo: "...wykopanie dziury pod szambo 10m3 plus wykopanie rowku na rury i wywiezienie pozostałej ziemi w jeden punkt..." Przy okazji jeszcze weznie Pan tu i tu grzebnie. Ja wiem czemu Ci taka cene zaspiewal. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Niedobry takie roboty się rozlicza od godziny.
Wykopanie szamba + wstawienie + zasypanie i wyrównanie trwa 3-4 godziny. Plus dodatkowe roboty to niech będzie że 8 godzin. Czyli powiedzmy że tysiąc.
To dalej w #!$%@? brakuje do 2.5 tysiąca.

@marek2092 najważniejszego nie zapytałem - może typ ma 40 tonową gasienicowke i stąd ta cena? XD
  • Odpowiedz
@marek2092 tak jak kolega mówił wcześniej. Cenę się daje zaporowa gdy: a) ma już roboty w chu* i nie ma gdzie Cię wcisnąć b) widzi, że masz kasy ( ͡º ͜ʖ͡º) Technika to jak się zgodzisz to porzuca inne roboty a jak nie to on ma co robić ;)
  • Odpowiedz