Wpis z mikrobloga

Wczoraj był u mnie gość żeby wycenić mi ile wyjdzie wykopanie dziury pod szambo 10m3 plus wykopanie rowku na rury i wywiezienie pozostałej ziemi w jeden punkt. Zaśpiewał mi 3500zl i tu pytanie czy on jest jebniety czy serio za 3-4 godziny kopania teraz tyle biorą? Szczękę zbieram do dzisiaj.
#budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #kiciochpyta #koparka
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Weź koparko ładowarkę. U mnie w okolicy JCB 3cx lub 4cx królują. 8 ton. Ogarnie to z 3-4h.
Dogadaj się na godziny.
Jakbyś ziemie mógł u siebie gdzieś zostawić to masz wszystko załatwione, jak nie to pytaj koparkowego o numer do kierowców ciężarówek. Weź do takiego 4 ośki, oni wezmą koło 12m3 lub nawet 14m3 na pakę. Za kurs Ci weźmie w maksie 300-400zl. Jedynie najtrudniejsze to musisz koparkę i ciężarówkę zgrać
  • Odpowiedz
@marek2092 Cena wysoka, ale mam w rodzinie koparko-ładowarkę. Koszt nowej ponad 300tys, paliwa na godzinę spali za 60zł, co kilkanaście godzin smarowanie, usterki, wymiany olejów, filtrów, podatki i musi jeszcze coś zostać. Musisz mieć pełno na głowie za 20zł/h jeśli byś brał 100 za kopanie. Tyle samo mają w sklepach na kasie albo i więcej.
  • Odpowiedz
@marek2092: trzeba wziąć pod uwagę, że dla ciebie to 3-4 godzinki pracy, a gość ma uwalony cały dzień. Bo sprzęt trzeba załadować, przetransportować, a potem w drugą stronę. I tak zlatuje cała dniówka. To że koparka kosztuje 100-150 zł za godzinę nic nie znaczy. Przy takich małych robotach kasuje sie zwykle cały roboczodzień- czyli powiedzmy 1500 zł. Cene dostałeś taką bo albo wygladasz jak typ którego mozna złupić albo dostałeś
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unfolding: jw napisałem bez fv czyli fucha. Cena za minikoparkę jest większa bo doliczają dojazd czy dowóz maszyny na miejsce. Ale to też jest dalekie od tego co podał op

@nochybaniebardzo: Sam bym liczył dniówkę niezależnie czy to 3 godziny, czy 7, bo i tak tego dnia już nic więcej nie wpadnie. Dolicz niskie podwozie na cały dzień i wyjdzie. Legalnie za 100 zł za godzinę przy tak
  • Odpowiedz
ale czytaj co napisałem gość chce 3500 za samo kopanie, on nie będzie obsadzał rur i szamba ani nic, jego zadanie jest tylko wykopać dziurę i jechać do domh


@marek2092:
Sam czytaj co napisałeś - wywiezienie ziemi tam jest w cenie, to trzeba też wliczyć dniówkę kierowcy, paliwo do wywrotki, paliwo do koparki, ilość kursów, wynajęcie lawety na koparkę o ile to koparka gąsienicowa, może ubezpieczenie w razie trafienia na
  • Odpowiedz
  • 2
@marek2092 mordo weź sobie wypożycz taka koparko-ładowarke. Ramirent/boels to koszt około 500zl za dobę. Obsługa tego jest banalnie prosta i nie potrzeba żadnych uprawnień jeżeli robisz dla siebie.
  • Odpowiedz
@unfolding: Tylko po co mu do dziury 10m3 gąsienicówka, którą trzeba niskopodwoziówką przywieźć, jak faktycznie o takiej mowa to OP na samym starcie spierniczył.

To od biedy by zmęczyła nawet mała koparka 3T, bo zasięg ramienia w dół ~~ 2,5m a jakby trzeba głębiej to sobie wykopie zjazd.
Jednak i tak uważam, że koparko-ładowarka najszybciej. Małe gąsienicówki to zazwyczaj liczą 3 lub 5h niezależnie ile roboty, a koparko ładowarka przyjedzie
  • Odpowiedz