Wpis z mikrobloga

#programowanie #naukaprogramowania #java #python

myślę nad tym:

https://kodilla.com/pl/bootcamp/java?type=jdp&hr=8&editionId=608#payments

ma ktoś jakieś doświadczenia, lub może polecić inny kurs?
tak wiem, bootcampy to gówno, ale mam ogłupiającą pracę i muszę się czegoś nowego uczyć, mam jakąś styczność z programowaniem, bawiłem się pythonem, jakiś linux...

waham się między pythonem a javą. chciałbym znać dobrze 1 język programowania minimum. przecież niedługo wszystko będzie programowalne, a ludzi zastąpią roboty i praca będzie przywilejem. więc chcę nie chcę - muszę.
  • 43
@oszukalinas: te bootcampy zrobiły z javy język, przy którym jak szukasz pracy na juniora i nie masz 2 lat doświadczenia lub wyższego z infy to nawet nie podchodź. Moim zdaniem potem będziesz miał problem ze znalezieniem pracy
@oszukalinas: tutaj masz portal z ogłoszeniami -> https://justjoin.it/. Zerknij sobie i się zapoznaj, z czym będzie najłatwiej. Oferty z Pythona na pewno są mniej wymagające jeśli chodzi o expa i papierków niż Java, ale też jakoś kolorowo nie ma. Najliczniejsza ilość ofert jest na JavaScript/TypeScript, ale trzeba opanować o wiele więcej niż w przypadku Pythona, by dostać pracę. Ale nie odbiegając od tych, co wytypowałeś to moim zdaniem lepiej Pythona się
@Snowdr0p: Zalezy jak dana firma traktuje pojecie juniora. Jak szukalem dwa lata temu, to czesciej odzywaly sie firmy, ktore mialy wpisane 1-2 lata doswiadczenia (mialem zero) niz te ktore nie wymagaly. Moze na te drugie przychodzilo wiecej CV xD

@oszukalinas: to w sumie python, bo jest latwy i przyjemny. Jak szukasz dobrej podstawy do nauki innych jezykow to chyba lepiej c albo c++ ale ten drugi to kobyla i mozesz
@zarev: to kodilla wydaje się sensowna. mają mentorów, którzy zajmują się programowaniem na codzień zawodowo. no wiadomo, elon musk nauczył się robić rakiety z książek, ale nie każdy jest taki ¯\_(ツ)_/¯
@marcel009_: A to nie jest tak, że chcąc być juniorem to trzeba jednak coś sobą reprezentować i mieć jakieś doświadczenie?
W mojej opinii junior nie odbiega technicznie jakoś bardzo od mida, a różni się gównie jakością kodu i tym, że podczas robienia taska wyłapuje więcej rzeczy, zwraca uwagę na różne aspekty, o których junior nie ma pojęcia.
Mid lepiej szuka w google ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zarev:

uczysz sie programowac a nie jezykow.

tylko z jezykiem cały stack wybierasz, jest różnica:

c# => .net, => korpo [backend, webapp, app, gamdev]
java => spring => korpo, średnie firmy [backend, mobile]
swift => ? => wszystko [mobile ios]
python => dziamgo, selenium => zależnie od specki [backend, ml, tests automation]
js => angular, react => wszystko [backend, frontend]