Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd bierze się taka niechęć i polewka w stosunku do diety wegańskiej i wegetariańskiej skoro te diety uważane są za jedne z najzdrowszych? Najczęściej za krytyką stoją osoby na tych keto-wynalazkach, dietach Kwaśniewskiego i innych dietach niskowęglowodanowych, które przecież przez środowiska lekarskie nie są uważane za jakieś zdrowe, a często wręcz za szkodliwe (kiedyś pamiętam widziałem ranking zgodnie z którym dieta Dukana i keto były uważane za najmniej zdrowe). Skąd to wszystko? #weganizm #wegetarianizm #wege #keto #dieta #dietetyka #lekarze #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61312feccac448000a951f37
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 39
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ten cały Kwaśniewski był niezłym szurem. Cały ten jego pomysł na dietę z tłuszczu nie wziął się z tego, że znał się na dietetyce, czytał jakieś publikacje naukowe, etc, tylko z tego, że jak sam mówił: "byłem w sanatorium w Ciechocinku i czytałem składy cukierków, i mnie olśniło".
Nie wiem jakim cudem ludzie go w ogóle traktowali poważnie. On wypłynął w mediach w tych samych szalonych czasach co Krzysztof
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania:

Najczęściej za krytyką stoją osoby na tych keto-wynalazkach, dietach Kwaśniewskiego i innych dietach niskowęglowodanowych, które przecież przez środowiska lekarskie nie są uważane za jakieś zdrowe, a często wręcz za szkodliwe (kiedyś pamiętam widziałem ranking zgodnie z którym dieta Dukana i keto były uważane za najmniej zdrowe)


Niechęć i polewka w stosunku do diety wegańskiej i wegetariańskiej bierze się od ludzi którzy na żadnej diecie nigdy nie byli i mają
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo ludzie mają dysonans poznawczy - jednocześnie wiedzą, że weganizm jest bardziej moralnym wyborem, z drugiej strony nie chcą rezygnować z jedzenia mięsa, więc żeby jakoś załatać niepokój w duszy "czy to znaczy, ze jestem złym człowiekiem??" natychmiast sobie odpowiadają "nie, to tamci są #!$%@?ęci". No i się nastrój poprawia i nie trzeba myśleć za dużo o konsekwencji swoich wyborów, więc tak najłatwiej.
  • Odpowiedz