Wpis z mikrobloga

  • 315
Najbardziej wkurzające kwestie podczas jazdy samochodem na polskich drogach:

- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,
- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,
- kiedy ktoś włącza kierunkowskaz w momencie skręcania kierownicą kiedy już #!$%@? widzisz w którą stronę skręca,
- jazda na zderzaku,
- kiedy trzymasz bezpieczny dystans a się ktoś #!$%@? pomiędzy auto przed Tobą a Ciebie,
- kiedy ktoś jadący na lewym pasie wyprzedza Cię prędkością większą o 1km/h przez co musisz wyhamować do 89/h za ciężarówką, przepuścić go i ponownie przyspieszyć,
- kiedy jedzie sznur aut w odstępach 20-30m i wyprzedzanie kompletnie nie ma sensu, a jakiś frustrat siada Ci na zderzaku i pizga światłami żeby go przepuścić i tak z kolejnymi 30 autami frustrując się jeszcze bardziej,
- jazda lewym pasem, która wymusza na Tobie złamanie przepisów i wyprzedzenie prawym pasem,

Pewnie bym coś jeszcze tutaj dopisał ale liczę na Was, robię dziennie łącznie 100km S5 i to są sytuacje tylko z dzisiaj.. serio tak jak uwielbiam jazdę autem tak przez takie zachowania innych kierowców zdecydowanie wolę pracę zdalną.

#motoryzacja #polskiedrogi #kierowcy #samochody #autostradypolska #drogi
  • 108
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakcyk: Dodajmy, że tak jest głównie w tym chlewie. Wystarczy jechać na południe lub zachód i już można obserwować zupełnie inne zachowania na drodze. Miesiąc temu pod Ołomuńcem autostradę zablokowały przede mną wyprzedzające się tiry. Oczywiście, jak można się domyślić, ich tablice rejestracyjne były z Polski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakcyk: wszystko co napisałeś jest przykrą codziennością mojej pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najbardziej jednak dobijają mnie idioci włączający tylne przeciwmgłowe z byle powodu.
Dla przypomnienia: włączać je należy przy widoczności <50 m. Jeszcze takiej nie spotkałem jak jeżdżę prawie 30 lat.
W każdej innej sytuacji oślepia tych z tyłu i nic nie widzą. Zwłaszcza w deszczu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,


@jakcyk: wszystko ok, ale to nie jest włączanie się do ruchu. (σ ͜ʖσ)


A do listy dodam:


- zjeżdżanie z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa.


@Krupier: prawidłowe przy rondach turbinowych.
Przy innych małych rondach z 2 pasami nie zawsze jest możliwość wcześniejszej zmiany pasa na rawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakcyk: kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca

Czekaj co xD? Niby po #!$%@? jak mam wolne to jade i niby co bym zrobił na końcu rozbiegówki jakbym nie miał wolnego zachamował ze 100 do 0?


@Papieska_kremowka: Op ma rację. Należysz do kategorii, której dotyczą punkty z listy opa
Po to masz ten pas żeby mieć czas rozpędzić się do prędkości samochodów
@jakcyk mnie jeszcze #!$%@? jak ktoś się skapnie w ostatniej chwili, że jednak chce skręcić i próbuje zmienić pas czekając, aż go ktoś wpuści i blokując pół skrzyżowania. Trudno typie, skręcisz sobie na następnym, teraz już jedź prosto
@Sprus:

aż sprawdziłem i wyprzedzanie z prawej strony NIE JEST dozwolone w 3 przypadkach


1 przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;

2 na zakręcie oznaczonym znakami ostrzegawczymi;

3 na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.


xD. Te 3 przypadki, to sytuacje kiedy w ogóle wyprzedzanie jest zabronione. Nie tylko z prawej, ale również z lewej

Przewertuj raz jeszcze te przepisy :)

@bigos555:

W jaki
@jakcyk: jak jedziesz chwilkę przepisowo, tak jak kolesie za tobą i zbliżasz się do ciężarówki i koleś za tobą stwierdza, że wyprzedzi i ciebie i ciężarówkę, a kolejni jak krowy wskakują na lewy i zostajesz za tirem i sznurkiem aut na lewym, chociaż kilka ciężarówek wyprzedziliście tak, że ty zaczynałeś i reszta się dołączała.
A potem sznurek zjeżdża za ciężarówkę, dołączasz do nich i jedziecie tak dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodishu: "prawidłowe przy rondach turbinowych.
Przy innych małych rondach z 2 pasami nie zawsze jest możliwość wcześniejszej zmiany pasa na rawy przed zjazdem z ronda"

Zawsze jest taka możliwość. Z a w s z e.
"bezpieczny odstęp",


@reksiuzgdyni: Lub dać mu szanse na zwiększenie tego odstępu odpowiednio wcześniej sygnalizując. Nie jest tak, że albo musisz wyprzedzać całą kolumnę samochodów, albo w ogóle.
Zwalnianie przed fotoradarem do prędkości niższej niż wymagana.


@dzieju41: To akurat jest częściowo uzasadnione. Rok temu miałem sytuację, że jadąc przepisowo dostałem fotkę, na której widniała prędkość wyższa o co najmniej 6 km/h. Jako że doskonale pamiętałem tę sytuację i moją prędkość, jaką miałem na Yanosiku, skierowałem sprawę do sądu.