Wpis z mikrobloga

  • 315
Najbardziej wkurzające kwestie podczas jazdy samochodem na polskich drogach:

- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,
- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,
- kiedy ktoś włącza kierunkowskaz w momencie skręcania kierownicą kiedy już #!$%@? widzisz w którą stronę skręca,
- jazda na zderzaku,
- kiedy trzymasz bezpieczny dystans a się ktoś #!$%@? pomiędzy auto przed Tobą a Ciebie,
- kiedy ktoś jadący na lewym pasie wyprzedza Cię prędkością większą o 1km/h przez co musisz wyhamować do 89/h za ciężarówką, przepuścić go i ponownie przyspieszyć,
- kiedy jedzie sznur aut w odstępach 20-30m i wyprzedzanie kompletnie nie ma sensu, a jakiś frustrat siada Ci na zderzaku i pizga światłami żeby go przepuścić i tak z kolejnymi 30 autami frustrując się jeszcze bardziej,
- jazda lewym pasem, która wymusza na Tobie złamanie przepisów i wyprzedzenie prawym pasem,

Pewnie bym coś jeszcze tutaj dopisał ale liczę na Was, robię dziennie łącznie 100km S5 i to są sytuacje tylko z dzisiaj.. serio tak jak uwielbiam jazdę autem tak przez takie zachowania innych kierowców zdecydowanie wolę pracę zdalną.

#motoryzacja #polskiedrogi #kierowcy #samochody #autostradypolska #drogi
  • 108
Nie jest tak, że albo musisz wyprzedzać całą kolumnę samochodów, albo w ogóle.


@bigos555: Jest tak. Przed wyprzedzaniem musisz upewnić się, że masz dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu.

Jeśli chcesz wyprzedzić jeden pojazd przed Tobą, ale przed tym pojazdem nie ma miejsca na to żebyś to zrobił, to go nie wyprzedzasz. Albo wyprzedzasz oba.

To sprawa wyprzedzającego, przeprowadzenie bezpieczne manewru, a nie wyprzedzanego. Wyprzedzany ma jedynie obowiązek nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakcyk: w jeździe miejskiej mnie irytuje jak się stoi na światłach i są dwa lub więcej pasy do jazdy w jednym kierunku, a wszyscy i tak stoją w kolejce na tym jednym pasie, a pozostale są puste xD
@jakcyk: a ja aż muszę screena wrzucić XD najbardziej mnie denerwuje, że w Poznaniu ludzie tutaj nie ogarniają jak jechać. I jadąc żółtą linią, mają swój pas po zakręcie i później mogą się włączyć do ruchu. Więc nawet nie ma potrzeby zatrzymywania się na tym skrzyżowaniu. Ale w większości kierowcy są ślepi i tego nie widzą, i stoją, jak jakieś krowy za przejściem dla pieszych, tworząc korek, bo czekają, aż niebieskimi
Limonene - @jakcyk: a ja aż muszę screena wrzucić XD najbardziej mnie denerwuje, że w...

źródło: comment_16304868070gpOUR31nqmhCVhIYw6evH.jpg

Pobierz
- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,


@jakcyk: znam jedną osobę która mówi że nie używa kierunkowskazów na rondach, bo inni kierowcy i tak muszą jej ustąpić i zwolnić przed rondem. (°°

Jeszcze "strzalka warunkowa" przed którą nie trzeba się zatrzymać, ponieważ "warunkowo" możesz przejechać ()
@reksiuzgdyni: Będzie lub nie będzie. Pojęcie bezpiecznego odstępu każdy ma swoje. Wiadomo, że sytuacja na drodze jest dynamiczna i ludzie nie przestaną wyprzedzać tylko dlatego, że ktoś uważa, że on nie musi nikomu nic ułatwić. Ważne, żeby dać czas innym na dostosowanie się do zmieniającej sytuacji. Jak go to boli, to #!$%@?ł to pies.
kiedy jedzie sznur aut w odstępach 20-30m i wyprzedzanie kompletnie nie ma sensu, a jakiś frustrat siada Ci na zderzaku i pizga światłami żeby go przepuścić i tak z kolejnymi 30 autami frustrując się jeszcze bardziej,


@jakcyk: Ma to plusy i minusy. Bez podjeżdżania na zderzak dużo ciamajd zbyt długo jedzie lewym pasem. Sam nie lubię zwiększać ryzyka ani być chamski więc puszczam takiego narwańca i potem jadę za nim tak
@kodishu dzięki, już starałem się to wyżej wyjaśnić innemu koledze ale ludzie następni do których dociera wpis nie czytają wcześniejszych komentarzy :)
@portugalka Ty stracisz dosłownie 20 sekund żeby go wpuścić, a on może będzie musiał jechać 10 minut dłużej inną drogą i spóźni się na coś ważnego? różne są historie, ja wpuszczam i w 99% ludzie dziękują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zawsze jest taka możliwość. Z a w s z e.


@Krupier:
1. Ta możliwość to stanie na środku ronda na lewym pasie i czekanie na możliwość zmiany pasa na prawy jeżeli ten jest akurat zajęty?
Poza tym nie widzę żadnego problemu w zjezdzaniu z ronda z lewego pasa pod warunkiem że nie robisz tego na pierwszym zjeździe od wjazdu. Po to są 2 pasy na rondzie
@kodishu:

Ta możliwość to stanie na środku ronda na lewym pasie i czekanie na możliwość zmiany pasa na prawy jeżeli ten jest akurat zajęty?


Czyli żeby zmienić pas z lewego na prawy musisz stać na środku ronda i czekać aż prawy będzie wolny.

Ale żeby skręcić w prawo z lewego pasa, to już czekać nie musisz aż prawy będzie wolny? I możesz przejechać przez niego nawet jeśli jest zajęty?

Po to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zawsze jest taka możliwość. Z a w s z e.


@Krupier:

1. Ta możliwość to stanie na środku ronda na lewym pasie i czekanie na możliwość zmiany pasa na prawy jeżeli ten jest akurat zajęty?

Poza tym nie widzę żadnego problemu w zjezdzaniu z ronda z lewego pasa pod warunkiem że nie robisz tego na pierwszym zjeździe od wjazdu. Po to są 2 pasy na rondzie

@kodishu:

Nie, nie stanie