Wpis z mikrobloga

@Marekexp: Mój ojciec wziął nazwisko drugiej żony. I są z tym lekkie jaja bo w żadnych dokumentach nie ma rubryki na rodowe nazwisko ojca. Z założenie w naszych dokumentach jest rodowe matki, rodowe wypełniającego dokumenty, a ojciec to oczywiście jest pominięty i zakłada się, ze nosi moje rodowe nazwisko. A tu taki #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na podstawie tak wypełnionych dokumentów nikt nie wie jak nazywa
@rudyba: No a to jest tak, że musi być analogicznie rodowe ojca, jeśli matka ma takie samo? Wiadomo, że logicznie to miałoby sens, ale skoro proszą o rodowe matki to dajesz rodowe matki i #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯. Czy jak to jest w rzeczywistości?
@Marekexp: Ale fakt, jego rodowe to moje rodowe. Ale sam fakt, ze jeszcze nigdzie nie spotkałam się z opcja wpisania rodowego nazwiska ojca jest śmieszny, bo zakłada, ze to zawsze kobieta zmienia nazwisko, i ze zawsze dziecko nosi nazwisko ojca. A według naszego prawa jest w tej kwestii pełna dowolność. Gdybym dostała nazwisko matki przy urodzeniu to już byłby pełen bajzel.
@Sprus: to nazwisko wzięło się prawdopodobnie z tego, że za okupacji jak jego przodkowi niemiec wystawiał dokumenty to wpisał zyps oder cyps, później przetłumaczyli to jako Zyps albo cyps i tak już zostało. Pamiętam, że lata temu był konkurs w polskim radiu na najdziwniejsze nazwisko - ten pan wygrał i kojarzę taką historie tego nazwiska.
@Variety: w pracy mielismy taka sytuacje troche smieszna i przykra
Mamy na dokumentach nazwisko X Ciota, po tym ten sam facet sie zaczał podpisywac na dokumentach innaczej np Ciotski
Jako ze nikt go nie widzial i troche zglupielismy, a trzebabylo tą osobe wlisac na kompueterze do dokuemntow to trzebabylo zadzwonić i zapytać sie o nazwisko.
Nikt nie chcial zadzwonic bo jak?
Halo, dzien dobry tutaj KosmicznyPolityk z firmy Wykop, potrzebujemy sie
@PotwornyKogut: najbardziej #!$%@? mają osoby bez nazwiska ( pracowalam w liniach lotniczych i byli czesto tacy hindusi) nie moga nic kupic przez internet bo system nigdy nie przepuszvza dalej jak sie nie wypełni wszysgkich pól i ciagle dzwonili.
.......
A co do zmiany nazwiska po ślubie to jest to głupia tradycja.
Wymiana wsxystkich dokumentów, kart i zktualizscja wszelkich portali zajmjje kupę czasu i kosztuje kilkaset złotych.....