Wpis z mikrobloga

Awantura w samolocie z rana jak smietana xD Mam miejsce przy oknie, przychodzę a ono juz zajęte przez bombelka lat ok.10. I madka do mnie błagalnie, czy mógłby bombelek tam siedzieć. Dobra, mówię, nie muszę przy oknie, mogę usiąść od przejścia. Nie nie, oponuje madka, ona chce od przejścia, bo na środku nie może.
Czyli miałbym siedzieć na najgorszym miejscu w samolocie miedzy madka a bombelkiem.
Oczywiście nie zgodziłem się, bombelek sfochowany. #bekazpodludzi #madki
  • 88
I madka do mnie błagalnie, czy mógłby bombelek tam siedzieć. Dobra, mówię, nie muszę przy oknie, mogę usiąść od przejścia. Nie nie, oponuje madka, ona chce od przejścia, bo na środku nie może.


@advert: Należało jej wyjaśnić, że jeśli chce siedzieć na konkretnych miejscach w samolocie to linie lotnicze umożliwiają takie coś - należy dopłacić odpowiednią kwotę i wybrać miejsca w trakcie kupowania lotu/check-inu ( ͡° ͜ʖ ͡°
@advert:

Nie nie, oponuje madka, ona chce od przejścia, bo na środku nie może.


A uzasadniła to jakoś? Nigdy nie leciałam samolotem, więc nie mam pojęcia jak to wygląda. Czy te miejsca są jakieś inne? Węższe, mniej miejsca na nogi? Czy po prostu takie se, bo z obu stron kogoś masz?
@advert: dobrze zrobiłeś xD

Ja kiedyś miałem lot ok. 9godz. Rząd 3 miejscowy, a przyszło małżeństwo z niemowleciem płaczącym. Na całe szczęście stewardesa znalazła miejsce wolne, żebym się przesiadł

@micomak: Pomogło? Dziecko płakało tak że słychać było tylko obok? a nie w całym samolocie? Ja kiedyś wracałem z córką półroczną samolotem i jakaś małolata z rzędu przed nami 'O nie dziecko!' i przesiadła sie z 5 rzędów do przodu. Mała
@advert: To sluchaj tego. Pracuje na pokladzie i 10 minut przed ladowaniem musisz zabezpieczyc swoje rzedy mianowicie wszyscy musza miec zapiete pasy, stoliki schowane itd. Bombel spal sobie wiec przeszedlem i mowie ok ok rozbudzaj bombla ale minutke macie, wracam i mowie zeby zapinac bombla a OJCIEC z morda ze powinnismy dawac znac wczesniej (30min przed ladowaniem byla zapowiedz) i on nie bedzie tak budzil dziecka bo jeszcze spi, mowimy mu
@zasadzka01: dziwisz się ze ktoś w środku nie chce siedziec? Nawet jakbym miał 120 cm i 40 kg to bym powiedział nie. Może ta osoba zapłaciła za to miejsce, może po prostu chciało jej się wcześniej zrobić odprawę online i wybrać dobre miejsce. Przelatalem w #!$%@? w swoim życiu i siedziałem w środku jedynie jak późno się odprawiałem (w normalnych liniach) albo żałowałem w tanich liniach zapłacić za wybór miejsca
@LB55: Latanie z małymi bachorami, najgorszy typ podróżujących... Nie ma to jak zakłócać podróż wszystkim pasażerom, bo kilkumiesięczny dzieciak musi lecieć w miejsce, z którego nic nie zapamięta xD


@Derasot: Ta więc rodzice powinni x lat nie lecieć nigdy na wakacje tylko siedzieć na dupie bo biedny Derasot nie wytrzyma chwile z płaczącym dzieckiem :( Niedaj boże urodzą się im kolejne dzieci to mają siedzieć w Polsce ile lat? Albo
czy mógłby bombelek tam siedzieć.


@advert: widziałem kiedyś akcję w dalekobieżnym pociągu. Wakacje, pociąg z centralnej Polski do Kołobrzegu. Kto jechał (zwłaszcza w czasach: tak z kilkanaście lat temu) - ten wie, jak to potrafi wyglądać: rezerwacje porobione dubeltowo albo na wagony, których "niestety nie podpięto", ludzie wzajemnie na siebie ryczący, pozajmowany każdy kawałek podłogi na korytarzu, gdzie miejsce stojące jest całkiem komfortową opcją na 6godzinną podróż, bo choć o ścianę
Znam wiele takich sytuacji


@KosmicznyPolityk: tak, też wiele razy widywałem dzieci rozpuszczone przez nadopiekuńczych rodziców poza wszelką krytykę, ale ten przypadek był naprawdę wybitny. Kobieta z czystej miłości do dziecka wyprodukowała skutecznie całkowitego kalekę, niezdolnego do samodzielnego funkcjonowania. Przecież ten wieprzek musiał mieć totalnie przerąbane w szkole, wśród rówieśników i w zasadzie wszędzie, to było na tyle dawno temu, że obecnie jest już dorosłym człowiekiem i ne wydaje mi się, by
@Jarek_P: znam kilak przypadkow ze dzieciaki sie buntowały i np robiły na zlosc rodzicom, zazwyczaj konczylo to sie jakims nałogiem lub szybka wyprowadzka z domu i wyszkie zalozenie rodziny.

Wiele zalezy jak ktos reaguje, jak np. Opisałeś sytuacje to bylo takie nornalne i ok, spoko sam bym nie miał nic za zle ale jakby matka np specjalnie rozkladała corke majac w dupie innych ludzi obok to juz bym mial cos zazłe
@LB55: Latanie z małymi bachorami, najgorszy typ podróżujących... Nie ma to jak zakłócać podróż wszystkim pasażerom, bo kilkumiesięczny dzieciak musi lecieć w miejsce, z którego nic nie zapamięta xD


@Derasot: Ta więc rodzice powinni x lat nie lecieć nigdy na wakacje tylko siedzieć na dupie bo biedny Derasot nie wytrzyma chwile z płaczącym dzieckiem :( Niedaj boże urodzą się im kolejne dzieci to mają siedzieć w Polsce ile lat? Albo
Niestety, tak bywa czasem. Jak w 2000 roku pierwszy raz leciałem samolotem i to w dodatku do USA to po 15 minutach od startu podeszła stewardessa i zapytała czy zgodziłbym się zamienić miejscami z mojego przy oknie na jakieś w środku. Zgadnij z kim ta zamiana: z bombelkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) (pasażer obok zgodził się ustąpić madce). #!$%@? tam, zamieniłem się bo #!$%@? dzieciak terroryzował pół samolotu
@advert: Jak ja leciałem to jakaś para z Polski chciała się zamienić miejscami aby siedzieć obok siebie. Najpierw wzięli mnie za Araba albo Izraelitę. Ja się zgodziłem i z pełnego rzędu dostałem miejsce przy przejściu (mam 190 i to była ulga dla moich nóg) po środku wolne a przy oknie naprawdę ładna Arabka, coś na oko 17 lat miała a ja wtedy 18.