Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z poniższymi wynikami byłem już u endokrynologa - kazał zrobić kolejne za 6-12 tygodni, więc ze swoim problemem bujam się dalej. Po tym jak dostałem wyniki nie ukrywam, że psycha mocno siadła w końcu każdy się trochę oszukuje myśląc, że z nim wszystko okej. A co dopiero jakieś problemy z męską strefą. Mega wstydliwa sprawa.

O problemy na tym podłożu podejrzewałem siebie od dawna, ale dopiero zebrałem się na odwagę zbadać sprawę. Wyszło jak widać poniżej czyli słabo - połączyłem dwa badania w jedno - w jednym z nich #testosteron jest trochę wyżej. Badania robiłem zgodnie ze "sztuką" - rano, na czczo ect. Moje libido jest bliskie zero, a posiadam partnerkę od dawna, nie chce mi się nawet opisywać jak to wpływa na związek, choć ona wykazuje zrozumienie.

30 lat, 90kg, prócz tłuszczu na klacie (mam lekkie lipo praktycznie od dziecka, które zawdzięczam pewnie niskiemu T + wysokiemu Estrogenowi), brain fog i zmęczenie - pomijam dziesiątki innych objawów typowych dla niskiego teścia. Siłka, odżywiam się zdrowo, nie mam nadwagi. Endo robił USG jąder i nic nie wyszło. Wizualnie naprawdę na tle innych facetów nikt nie powiedziałby, że mam problem z teściem i nie mam na myśli tutaj zarostu.

Idę w międzyczasie do innego na konsultacje z tymi samymi wynikami. Ten z którym rozmawiałem nie do końca był przekonany do TRT, zresztą nie miałem kompletu badań które zalecił (np. wolny teść. Zrobiłem po wizycie stąd 2 x teść). Wiadomo po wynikach zakupiłem cały arsenał supli ashwagandy, tribulusy, ale to raczej dla poprawy samopoczucia niż oczekiwania efektów, ale zobaczymy. Zacznę ćwiczyć siłowo w nadziei, że to coś zmieni, ale generalnie po poczytaniu reddita skłaniam się do TRT. Ciekawi mnie na ile trudno będzie uzyskać dostęp w Polsce do takiej terapii.

Tak słowem zakończenia to dodam tylko, że wszystkim facetom z #depresja polecam się zbadać pod kątem hormonów.

#mirkokoksy #testosteron #endokrynolog #silownia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612637697b37e6000b78441b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Z poniższymi wynikami byłem już u e...

źródło: comment_1629902021UxJIG5aT3WAGTzjupOT3bm.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: A brałeś pod uwagę że to psycha pierwsze Ci siadła z powodu stresu, problemów itd co poskutkowało rozstrojem hormonalnym?

Nie ma prostego wyjścia z Twojej sytuacji. Wiem to po sobie. Ja po identycznych przygodach jak Ty, dwóch latach badań, wizyt itd skończyłem na TRT + SSRI. Samo TRT mi nie pomogło.

Próbuj, szukaj przyczyny. Zrób sobie rezonans przysadki (LH, FSH masz niskie w drugim badaniu). Pogadaj z psychiatrą. Spróbuj terapii
Ja bym zaczynał od umówienia sie do dobrego lekarza, i raczej to srri rozważyłbym na samym koncu ale to Tylko moje zdanie… napewno odradzam clomid, predzej mono terapie HCG, po czasie i tak czekało by Cie wejscie na Trt, ktore samo w sobie powinno odwrócić Twoje zycie 180stopni, tez przechodziłem te droge , glowa do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trt to nic złego, sam miałem te problemy w wieku 30 lat o których piszesz , tyle , ze ja teścia miałem ponad normę , ale i tez shbg oraz estro;). Jestem na trt i jakbym miał ponownie zadecydować zrobiłbym dokładnie tak samo. Głowa do góry, będzie dobrze !
Antoni Macierewicz: powiem Ci miałem podobny problem, tyle że badania sobie kiedyś zrobiłem bo miałem lekki stan depresyjny, a byłem też po pewnym wypadku który mnie unieruchomił, przytyłem(nie jakoś jak świnia, po prostu kilka kg), i wpadłem w lekką deprechę. Nie chciałem iść na SSRI, więc sprawdziłem najpierw czy to może nie kwestia hormonalna. I bach, testo 300 w wieku 30 lat.

No i naczytałem się po internetach że w tym
@AnonimoweMirkoWyznania: 50zl za opakowanie aptecznego prolongatum + 7zl strzykawki i igły to sa te wielkie koszta? Zeby bylo jasne, nie namawiam tu do TRT ale jest to napewno metoda dzieki ktorej s polaczeniu z aktywnością i dobra dieta mozna miec witalność libido 18 latka , badzmy szczerzy po 30 testosteron Ci nie wzrośnie diametralnie , otacza nas #!$%@? jakościowe zarcie, stres i nadmiar bodźców doliny krzemowej czyli XXI Wiek w pelnej