Wpis z mikrobloga

Obwód lwowski stał się pierwszym na Ukrainie, w którym nie pozostały żadne pomniki sowieckie. Region zgłosił zakończenie procesu „dekomunizacji”.

„ W 2023 r. W obwodzie lwowskim rozebrano 312 z nich” „z budżetu województwa na rozbiórkę pomników nie wydano ani grosza”. "Wszystko zostało wykonane przez lokalnych mieszkańców.."

Ps. W PL jeszcze ich "troche" mamy.. ¯_(ツ)_/¯

Pytanie: Burzyć, Nie Burzyć?

#ukraina #wojna #rosja
Kumpel19 - Obwód lwowski stał się pierwszym na Ukrainie, w którym nie pozostały żadne...

źródło: temp_file8156131197890341583

Pobierz

.....

  • Burzyć 22.7% (426)
  • Cmentarze zostawić. pomniki wywalić. 20.8% (390)
  • Zostawić 44.9% (842)
  • Zacznijmy najpierw od Pałacu Kultury i Nauki 5.1% (96)
  • Nie wiem, trudno powiedzieć 6.5% (121)

Oddanych głosów: 1875

  • 43
@Kumpel19: Co do budynku z obrazka, tj.: PKiN, z 10-15 lat temu byłem zwolennikiem wyburzenia, pamiętam z resztą, jak pod PKiN się pokłóciłem z jakimś randomem ponad dekadę temu w tym temacie. xD Dziś jednak uważam, że w przypadku budynków, ważniejsza jest ich obecna funkcja i wykorzystanie.
@slkt: Może auschwitz też zburzmy, bo to symbol niemieckiego imperializmu i zagłady naszego narodu oraz żydów? Historie musimy zaakceptować taką, jaka faktycznie jest, nieważne czy wygodna czy niewygodna i nie powinniśmy dokonywać żadnych rewizjonizmów czy starać się zapomnieć tych fragmentów z przeszłości, które nas uwierają i są dla nas przykre. Taki pomnik nie przypomina mi o tym, jaka to armia czerwona i komunizm były zajebiste, tylko o smutnym czasach narzuconego nam
Nikt przy zdrowych zmysłach nie planuje chyba zaorania cmentarzy, co to w ogóle za pomysł?!?


@yosemitesam: Ale jakby zrobić jak z Francuskim Cmentarzem Wojennym w Gdańsku? Wszystkie znane miejsca pochówków sowieckich żołnierzy ekshumować, przenieść na jedną kwaterę, pochować z należytym szacunkiem i niech Ambasada Rosyjska się zajmuje tą nekropolią?
Cmentarz Francuski jest bardzo ładnie utrzymany, ruski na ruskim utrzymaniu pewnie byłby równie wzorcowy.
@Kumpel19 Nawet jeśli burzyć to najpierw skończmy odbudowywać Warszawę na tyle ile można (chociażby Pałac Saski trzeba skończyć) i zniszczmy/pochowajmy do muzeów faktyczne pomniki naszych okupantów zawierające zbrodnicze symbole takie jak czerwone gwiazdy oraz sierp i młot. Cmentarze też trzeba posprzątać z tego typu oznaczeń na takiej samej zasadzie jak stało się to z niemieckimi czyli groby zostają ale swastyki won
Jeśli zbudują tam budynek, w kształcie ogromnej ręki, która pokazuje środkowy palec w kierunku kremlowskiego bydła, to chętnie dołożę cegiełkę na budowę ( ͡º ͜ʖ͡º)