Wpis z mikrobloga

@darkotyymb: stan zero = fundament

@interpenetrate: Juz sie pierwszy zesral. 5 km od scislego centrum miasta wojewodzkiego, 200 metrow do przystanku. Cos jeszcze? A nawet jak ktos chce mieszkac daleko to jego sprawa

@ToTrocheBardziejSkomplikowane: To zwykly fundament, nie plyta

@LeszekMucha: Szczerze mam to w pompie to Glapinski, kaczynski i pinokio beda mieli krew na rekach za to co robia. A raczej za to czego nie robia

@lukaszcba1989:
@Tramad0l: Buduje sie tzw prawdziwa klasa srednia a nie etatowcy 5 tys ktorzy w Polsce sa nazywani wlasnie klasa srednia. Wlasciciele firm, specjalisci b2b, menadzerowie wyzszego szczebla, dyrektorzy. Oczywiscie mowie o duzym miescie bo na wiosce to mozna kupic za bezcen dzialke i postawic lepianke.

Niestety ceny robia sie tak chore ze za jakis czas na dom bedzie stac tylko bogatych, imo bedzie sie budowac coraz mniej.

Jak ktoś nie ma
@nie_programista_20k właśnie też jestem budowlańcem i wiem jak można stawiać.

2 kuzynów stawia, jeden tak jakim sposobem jak ty, nie kalkuluje, sponsor teść wyj#bane w finanse, parterówka z dachówką, pompa ciepła plus fv do wprowadzenia 1kk+

Drugi kuzyn, stawia po sąsiedzku z tamtym, od jutra mu zaczynam kłaść gładzie bo mam trochę wolnego Piętro w literę T, wiele rzeczy zrobił sam, rekuperacja wyszła 7k plus pompa bo zamówił projekt i rozprowadził sam,
@Popularny_mis: Fajnie mozna. Jak wycenia swoj czas na 0 zl to faktycznie mozna zbudowac taniej. Mozna wziac biale okna na piane, mozna wziac blachodachowke, mozna ogrodu nie robi a siatke lesna zostawic na zawsze, mozna nie robic garazu etc. Mozna zrobic pietrowy co wychodzi taniej niz parterowka. Wszystko mozna tylko to takie gadanie „ze dacia jest tansza od VW a oba auta maja 4 kola”.

Ja nie jestem w stanie zrobic
@Messix pomijając materiały, inflacja szaleje, kto tylko ma jakąś kasę to buduje/remontuje bo się nie opłaca pieniędzy trzymać na koncie dzięki czemu teraz budowlańcy przebierają w ofertach często waląc ceny x3.

Wszyscy dookoła podnoszą ceny z miesiąca na miesiąc i jak ktos chce wszystko zbudować systemem zleconym to rzeczywiście jest w dupie. Ale czasy są takie oraz technologie budowy/wykończeń, że 1/3 budynku można postawić z pomaca yt.

Ciekawostka, dzwonił właśnie szwagier, pół