Wpis z mikrobloga

@arczer: Stan zero bez podpiwniczenia.

@mayek: No ok. Dom jest na wzgorzu, bardzo dobra, stabilna gleba i wody gruntowe bardzo gleboko. Projekt jest indywidualny wiec bralismy to pod uwage. Przy takiej powierzchni cena nie miala by zadnego uzadadnienia. Gdybym mial jakis problem z gleba czy woda to pewnie bym robil plyte.
  • Odpowiedz
@nie_programista_20k: Płytę wykonuje się nie tylko w przypadku gdy jest problem z glebą czy wodą. Jest to po prostu lepsze rozwiązanie. Sam piszesz, że będzie wentylacja mechaniczna, ciepły montaż okien itp. czemu więc zdecydowałeś się na przestarzałą technologię posadowienia budynku? Miałbyś brak mostków do gruntu i brak rys na ścianach.
Sam mam płytę i kosztowała mnie tyle samo co ławy, więc argument ekonomiczny do mnie nie przemawia.
Tak czy siak, życzę
  • Odpowiedz
@nie_programista_20k: U mnie póki co wyceny nie biorą pod uwagę materiałów bo wiadomo wszystko się zmienia z dnia na dzień, a co do polskiego wału. Wiadomo duże firmy będą musiały mocno podbijać ceny ale z tego co widzę dookoła to te mniejsze wykończeniowe już się adaptują do nowego systemu. FV? Panie #!$%@?, do łapy albo nie robimy XD Jaki VAT, co Ty mi tu XD?
  • Odpowiedz
@nie_programista_20k: A to mi nie chodził o, ze nie będzie Ciebie stać, tylko ludzi którzy wzięli kredyt na 25 lat z pensja coś koło minimalnej przy wkładzie własnym 10-15%. To takich ludzi nie będzie stac na raty, przez co może na rynku wyładować sporo mieszkań. I chodziło mi o spadek cen relatywnie do zarobków. Jakos ta inflacje zahamować będzie trzeba, prędzej czy później. Może jeszcze nie za pisu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek: nie wszystkie energooszczędne technologie się opłacają. Czasem jest to przerost formy. Przykład mam normalnie dom na chudziaku 150m2 parter + poddasze. Koszt ogrzewania i cwu to 2tys zł(cwu to 600zl). Zmiana styropianu z białego na czarny to było 800zl a szacowana oszczędność 50zl/rok. To samo płyta. Przy ogrzewaniu pompa ciepła takie decyzje mogą być nieuzasadnione
  • Odpowiedz
nie wszystkie energooszczędne technologie się opłacają


@zibizz1: Płyta po taki dom nie kosztowałaby więcej od ław. Co się ma więc nie opłacać?
  • Odpowiedz