Wpis z mikrobloga

umawiał się z firmą na odnowienie elewacji, dzwoni do firmy która miała to robić a ten się wykręca, że nic się nie odzywał to myślał że już nieaktualne. Nabrał chłop robót po nowej wyższej cenie i się chciał wykręcić, no ale jednak przyjdą tylko miesiąc później.


@Popularny_mis: pogadaj z nim o ile jego pracownicy sie upomnieli wiecej kasy, bedzie niejako odpwowiedz. W mojej fitmie to samo. Inflacja szaleje, pracownicy widza ze
@nie_programista_20k zajebista jest teraz koniunktura, słyszałem, że się ludzie z pracy biurowej zwalniają i idą do budowlanki. Niektórzy się grubo przeliczą za kilka lat, tak jak wiele osób przeszło na fv i już się kończy rynek powoli, tak inni drodzy, niekoniecznie dobrzy, fachowcy zostaną zweryfikowani jak górka minie, lub stopy zostaną podniesione.
@Popularny_mis: Bez ogrodzenia, ogrodu itp raczej sie wyrobie. Nigdzie nie pisalem ze lece grubo i jakis wysoki standard. Mam po prostu duza parterowke wiec sporo wydaje na fundament, wiazary, dach etc. Ile wyjdzie finalnie nie wiem. Mam kilka zbednych rzeczy jak zaluzje fasadowe ale reszta to taki standard przy obecnych normach.

To fakt, sporo firm partackich powstalo niedawno ale przy pierwszym lepszym kryzysie zostana zmieceni z planszy. Same stopy az tyle
Co do kosztów to dużo zależ też od bryły domu i jego skomplikowania. Mi się udało zaczynając w 2018r postawić i wprowadzić do domu 130m parter typu stodoła za 350k.
W tym są wszystkie papiery, sprzęty do domu i meble. Materiały nie najgorsze (na pewno nie marketowe), dobre ocieplenie 20 cm podłoga, 20cm grafit ściany, 30 cm strop, rekuperacja, ogrzewanie gazowe, dachówka cementowa.
Niestety wymagało to trochę pracy własnej typu drewno na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak wycenia swoj czas na 0 zl to faktycznie mozna zbudowac taniej


@nie_programista_20k: no tego się akurat muszę czepić, ale nie na zero a na tyle ile by wziął spec podzielone przez czas ilukrotnie więcej mu to zajmie (jak ktoś ogarnia, a tacy raczej budują sami) to zazwyczaj nie więcej niż 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I w gratisie zazwyczaj zrobione jak ma być - dobrze wiesz
Budowę rozpocząłem rok temu. Aktualnie stan deweloperski, trwają pracę wykończeniowe. 170m2 pow użytkowej, parter ~90m2 poddasze 80m2~ dach dwuspadowy

60k robocizna Stan SSO tj fundamenty, ściany, schody, strop, dwa kominy, dach(więźba + deskowanie),
80k materiał na SSO z przyłączem wody i kanalizacji
27k Okna
19k materiał na okna (dachówka, łaty, kontrłaty, dwa okna dachowe, rynny)
16k robocizna dach (położenie dachówki, rynien, okien dachowych)
54k kompletna hydraulika (piec, zmiękczacz, woda, kanalizacja ogrzewanie podłogowe,
@nie_programista_20k: Tu się zgodzę, że to na pewno przepaść. Ale jak my zaczynaliśmy to też mocno drożało wszystko, a teraz to już tragedia.
Akurat to jest parterówka z nieużytkowym poddaszem. 4 rogi bez żadnych podcieni, wykuszy i dach 2 spadowy.
Koszty może trochę wyższe jak z poddaszem, ale na tych niecałych 130m udało się zmieścić 4 sypialnie, duży salon (ponad 35m) +10m kuchnia, 2 łazienki, pralnie, spiżarnie, kotłownie i wiatrołap więc