Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego owczego pędu na mieszkania w dużych miastach. Bo prace łatwo znaleźć bo gdzie indziej się mało zarabia itp. Ja 2 lata temu kupiłem mieszkanie w małym miasteczku za 2.5k pln za metr po remoncie z meblami, i mam prace w której zarabiam ponad 6k i mam 3 inne oferty na oku. Gdzie nawet w warszawie byłoby ciężko tyle zarobić. #nieruchomosci #praca
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElectroNICK: TL;DR

OP nie rozumie, że ludzie są różni i mają różne potrzeby i preferencje. Jak ktoś chce mieszkać na wsi, to niech tam mieszka, jak ktoś chce mieszkać w mieście powiatowym, to niech tam mieszka, a jak ktoś ma fantazje mieszkać w metropolii, śmiało, niech tam mieszka.

Ja od siebie dodam, że miasto to przede wszystkim oszczędność czasu- sklep 3 minuty z buta, dobra komunikacja miejska, która jest szybsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Prusti: Wydaje mi się, że podany przez Ciebie przykład nie do końca jest tym o co chodziło OP. Tutaj chodzi o różnice - mieszkanie w dużym mieście za w c--j siana, a mieszkanie w mniejszym mieście i kupno mieszkania znacznie taniej. Nie wierze, że dom 10min od dużego miasta był tak znacznie tańszy (zapewne był droższy, ewentualnie nie jest to 10min) od mieszkania w mieście.
To o czym ty piszesz
  • Odpowiedz
@ElectroNICK oddałbym do plusu mniejszych miast dostępność usług. Ja mieszkam na Śląsku, miasto 170k. Lekarz rodzinny? Od ręki. Głupie szczepienie covid? Termin na już, mogłem sobie punkty w zasięgu 20 km wybierać do woli. Załatwianie spraw w urzędach? Wchodzisz z marszu. Moi znajomi z pracy z WWA lub Wrocławia na wieść o wizycie u lekarza z ulicy robili wielkie oczy. Jeździli ze stolicy pod Białystok na szczepienie.
Nie mówię o cenach
  • Odpowiedz
ponad 6k i mam 3 inne oferty na oku


@ElectroNICK: No właśnie też nie rozumiem. U mnie w miasteczku najniższa pensja w jakiejkolwiek pracy, to ponad 6k i dużo tanich mieszkań. Dlaczego ludzie pchają się do dużych aglomeracji?
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: Skoro wrzucasz taki post, to zapewne szukasz opinii innych osob zeby utwierdzic sie w swoich przekonaniach, czyli masz jakis wewnetrzny konflikt - moze nie do konca jestes zadowolony z zycia w malym miescie? Duze miasto, male miasto, wies - wszystkie maja wady i zalety. Jezeli ktos pracuje w centrali banku i jara go, ze potem z jego pracy korzysta 1000+ placowek w kraju, to sorry, ale wiekszosc korpo ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CamusVevo: rozumiem. Agresja i wyparcie jako mechanizm radzenia sobie z niewygodnymi faktami to typowa reakcja obronna. Przypomnij mi jak się przez ostatnie dekady kształtują ceny nieruchomości, dzietność, inflacja, rozwój małych przedsiębiorstw i ostatnio również możliwość podróżowania po świecie dla szaraków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szpongiel:

Agresja i wyparcie jako mechanizm radzenia sobie z niewygodnymi faktami to typowa reakcja obronna.

agresja jako mechanizm radzenia sobie z zalewem wykopu przez idiotów, gdzie nawet pod wpisem o mieszkaniu w małym mieście jakiś wolnomyśliciel musi w--------ć swoje gównowarte przemyślenia o globalistach
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: No gratuluję ale raz, że 6k na rękę to nie jest powszechne w małym miasteczku, dwa nie mogę iść do kina na 23 i wrócić w środę o 1 do chaty iść na basen o 22. Jak mam ochotę coś zjeść to nie mogę wybrać między 10 restauracjami hiszpańskimi, 30 azjatyckimi, lokalnymi włoskimi itd. tylko mam 2 pizzerie a po trzecie 6k to nie są pieniądze za które bym
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: nie chodzi tylko o rpace a czesto nawet bardizej o rozrywke/kulture/sport. A jak praca to tez o dalsze ksztalcenie. Tu jest ogromna przewaga duzych miast i ich bliskich okolic(sypialni).
  • Odpowiedz