Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Norweska publiczna służba zdrowia słynie na świecie z najlepszego poziomu świadczenia usług. W tym kraju przypada też najwięcej pracowników służby zdrowia na mieszkańca. Może to zasługa tego, że składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi aż 11%, a pomimo to za wizyty, porady ambulatoryjne i inne usługi medyczne i tak trzeba dodatkowo płacić!

Przed weekendem umówiłem sobie wizytę u lekarza rodzinnego. Wyznaczono mi ją już na 6 października, czyli za 1.5 miesiąca...

To dla wszystkich, którzy myślą, że "zagranico to...", a "u nos to NFZ ino piniondze bierze, a prywatnie trzeba iść"

#ciekawostki #polska #norwegia
źródło: comment_1629752919bKykq7NiIEAoCzEKt95x7k.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@han_vasolo: już zmieniłem, na takiego z zajebistymi opiniami o lekarzu i placówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) ładnych parę miesięcy czekałem, aż się miejsce zwolni u tego GP, żeby się do niego zapisać.
@henk: mój różowy miał podobnie, kiedy ja czekałem maksymalnie 2-3dni a zazwyczaj idę tego samego dnia to ona musiała czekać 3-4tygodnie. No ale to dlatego, że jej lekarz miał jakieś problemy zdrowotne, zaczął pracować na pół etatu i nie mógł znaleźć żadnego vikara na swoje miejsce, po zmianie przychodni wszystko wróciło do normy.

@jasonfly: Jak wpadasz z zakrwawioną mordą lub innymi członkami to przyjmują od razu, nawet numerka nie trzeba
@henk naciągasz fakty w drugą stronę. Lekarza możesz zmienić na takiego z mniejszymi terminami, a jak potrzebujesz pilnej pomocy to ja otrzymasz. Problem to mam ją na moim zadupiu gdzie rotacja lekarzy jest średnio co 3 miesiące a to często dzieciaki po szkole którzy leczą przez google.

Natomiast jak już trafiasz do specjalistów, to opieka jest na wyższym poziomie niż dobre placówki prywatne w Polsce.

No i ten wkład własny to 2
Przed weekendem umówiłem sobie wizytę u lekarza rodzinnego. Wyznaczono mi ją już na 6 października, czyli za 1.5 miesiąca...


@henk: Bo trzeba zadzwonic i umówic sie na "haste time"

A na legevakta bylem wiele razy. Rada, najpierw zadzwon...
Przed weekendem umówiłem sobie wizytę u lekarza rodzinnego. Wyznaczono mi ją już na 6 października, czyli za 1.5 miesiąca...


@henk: Mam nadzieje ze bedziesz bardziej zadowolony ze swojego nowego lekarza.

Ostatnio, gdy potrzebowalem wizyty u mojego fastlege, to dzwonilem o 8 rano, a 3 godziny pozniej juz mialem konsultacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: zmień lekarza. Rozumiem wizytę u specjalisty a toni tak czasem fastlege napisze że trzeba szybko. Za każdym razem albo mam w ten sam dzień, albo max na 2. Czasem jak potrzeba na szybko to przyjmuje od kopa, nawet niekoniecznie mój rodzinny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PMV_Norway: to już jest po zmianie xD wybrałem jedną z najlepiej ocenianych babeczek w jednym z najlepiej ocenianych ośrodków i czekałem w kolejce parę miechów.
@henk: Jeżeli już piszesz, że trzeba dodatkowo płacić, do dodaj, że jest roczny limit (chyba zdaje się około 2400nok) powyżej którego już się nie płaci.

Świetne rozwiązanie, powinno być w Polsce również. Odciąża system, bo ludzie nie latają z błahostkami, a jednocześnie daje pokrycie, jeżeli dzieje się coś poważniejszego.