Wpis z mikrobloga

Siema mirki, chciałbym prosić o pomoc w wyborze samochodu. Budżet na auto w zakresie 20-30k, najważniejszy wymóg to żeby pomieścił dwie klatki dla owczarków w bagażniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego tylko kombi/suv wchodzi w grę. Poza tym chciałbym żeby auto było tanie w utrzymaniu, bezawaryjne i miało te 150KM+. Przymierzałbym się bardziej ku benzynie ale nie wykluczam całkowicie diesli. Na ten moment trójka głównych kandydatów, których wybrałem to: citroen C5, Peugeot 508 i Renault Laguna III. Proszę o opinie co do tych modelów, jakie silniki najlepiej brać oraz ewentualne inne propozycje.
#samochody #motoryzacja #auto #citroen #peugeot #renault #samochodyuzywane #szukamauta #kupautozmikro
  • 26
@Bartekgkw zmierz sobie te klatki, bo się może okazać, że nie ma takich samochodów. Mi jeden duży owczarek "luzem" tak na styk się mieścił w lagunie kombi
@Bartekgkw: trcohę żart, ale trzeba by sprawdzić, niektórzy pasażerowie z tyłu narzekają na chorobę lokomocyjną pomimo, że z tyłu lepszy komfort niż z przodu, moje dzieci nie... No ale fakt jest taki, ze im bardziej z tyłu tym bardziej buja budą na nierównościach.
@Bartekgkw: Uwaga farciarze, mam ważny komunikat!
OP wystalokował mój wpis sprzed 2 lat, BRAVO.

Mianowicie od tego wpisu jestem szczęśliwym posiadaczem citroena C5 station wagon (tzw. kombi). Moim zdaniem auto jest niezawodne o ile wypatrzy się zadbany egzemplarz.
Aby na taki trafić należy bardzo dużo sprawdzić już podczas oględzin auta, jeśli OP dalej rozważa ten model to mogę poszukać 42 punktów do sprawdzenia auta.

Ja swojego ponadto zagazowałem co pozwoliło
@George_Liquor: wiem, sam mam C5 2015, porównania nie mam do starszych, ale mam porównanie do innych aut tego segmentu i zanim się przyzwyczai to czuć inną pracę zawieszenia, lekko bujająca na większych nierównościach. Pozniej ciężko się odzwyczaić. Jest też różnica jak zawias działa przez pierwsze kilkadziesiąt tys. km od nowości a jak po większym przebiegu.