Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad jakąś wycieczką objazdową, a konkretnie we Włoszech, bo jakoś tak sobie wymyśliłem, że chcę zobaczyć Toskanię. Znalazłem ofertę z Itaki "Toskańska przygoda"
Był ktoś na podobnej albo na tej może konkretnie lub mógłby ktoś polecić jakąś tego typu wycieczkę? Chciałbym gdzieś coś pozwiedzać i odpocząć w ładnych miejscach, a nie tylko lecieć setki km żeby wylegiwać się nad basenem hotelowym czy plaży.
Jak coś to też szukam kompana/kompankę, bo wtedy raźniej nawet jak to nowo poznana osoba i jest kto zrobić zdjęcie ;)
#podroze #wakacje #italia #toskania #podrywajzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@keleris_ wytrzymały jesteś? Bo zwiedzanie po ~15 godzinach jazdy autokarem gdzie dopiero później cię kwaterują w hotelu i kolejne dni walisz ~200km znów w autokarze i tak aż do powrotu ~15 godzin do polski. Jeśli odpoczywasz spacerując i zwiedzając bez większego zagłebiania się w miejsca typu przejdziesz przez kościół i możesz iść dalej to myślę że spoko.
Między taką orką jak w tej wycieczce a leżeniem nad basenem jest też opcja
  • Odpowiedz
@keleris_ bierz też pod uwagę że dodatkowo płatne są wszystkie bilety wstępu i przewodnicy czy też te degustacje wina. Także w wycieczce płacisz za przejazd autokarem i wątpliwej jakości noclegi ze śniadaniem i nie masz wyboru jeśli np stwierdzisz że o tutaj bym chciał posiedzieć trochę dłużej.
  • Odpowiedz
  • 0
@oddities: @Hubsky_: najbardziej bym wolał samochodem, bo tak właśnie zwiedzałem USA i było super. Wtedy mam pełną kontrole i zwiedzam to co chce i robię odpoczynek kiedy chce. Tez średnio widzę tłuczenie się tyle km ze zgraja różnych ludzi ale nie mam żadnych znajomych żeby razem z nimi się wybrać i wycieczka z biurem podróży jest dla mnie jedyna opcją. Chociaż patrząc na to jakie wyjdą całościowe koszty,
  • Odpowiedz
@keleris_: niektóre biura oferują "wycieczki dla singli" może są też takie które celują tylko w jakąś grupę wiekową, popatrz sobie bo taka random wycieczka z itaki może się okazać że same janusze po 50 i tak czy siak żadnej znajomości nawet z tego nie będzie ani small talku. Totalnie czaje też nie mam ludzi z którymi mogłabym jeździć ale raczej wybieram solo podróż, trzymaj się. A jak jesteś młodszy niż
  • Odpowiedz
  • 0
@oddities: @Hubsky_: te wszystkie wyjazdy dla singli tez mi się kojarzą z uwiązaniem z jakąś grupą i na sile bawienie się z nimi. Patrzę na plan a tam jakaś dyskoteka, jakieś inne zabawy i od razu widzę co będzie jak nie nawiąże z nikim kontaktu i będę musiał się tak męczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja jestem introwertykiem i bardzo ciężko mi nawiązać z
  • Odpowiedz