Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 426
Ja tego nie rozumiem dlaczego my w Europie musimy przyjmować jakichkolwiek uchodźców z innych niesąsiadujących oraz niebędących w naszym kręgu kulturowo-społecznym państw? W dodatku bez żadnej weryfikacji?

Przecież to co się ogólnie dzieje to plucie obywatelom w twarz bo oznacza że państwa nie są wstanie albo w zasadzie nie chcą zapewniać bezpieczeństwa.

Nie mówiąc o tym że to wykorzystywanie Europejczyków z UE (i nie tylko) którzy zmuszeni są płacić za utrzymanie uchodźców.

I to wszystko dzieje się szantażem emocjonalnym pod pretekstem "kobiet i dzieci" który potrafi być silniejszy niż paszporty, wizy, umowy międzynarodowe itd.
#bialorus
  • 52
@sylwke3100: po to żeby mieć koła ofiarnego dla wewnętrznych problemów, stara zasada dziel i zwyciężaj, jeżeli jesteś lub możesz być celem to dobrym pomysłem jest stworzyć duży i widoczny cel zastępczy żeby można było temu przypisać wszystkie problemy. Potem możesz bohatersko walczyć z tym problemem, mówić że wszystko się poprawi jakby tego problemu nie było itd. Najlepiej taki problem żeby po równo po 50% ludzi było za/przeciw i żeby sobie skali
czemu urząd ds uchodźców kiedy nielegalnie próbują wbić do Polski xd

Czyli powinniśmy zrezygnować z granic i straży granicznej i wpuszczać każdego. Zrozumiałem.


@KakaowyTaboret: Nie pisąłem, że powinnismy. Ale pokaz mi jakiego Białorusina który poprosił o azyl ostatnio i go zawrocono z Polski czy Litwy bo uciekł nielegalnie. Nie jest to stosowane.
co nam to da w dyplomacji z innymi krajami?


@zsokiemowocowym: Długo by pisać. Przykładowo można by się zwrócić z "ofertą" do USA, że przyjmiemy xx tysięcy uchodźców z terenów Afganistanu (można by np. wprowadzić zastrzeżenie, że Polska przyjmuje jedynie pełne rodziny, które otrzymałyby mieszkania na terenach rozsianych po całym kraju parafii – rząd mógłby się publicznie zwrócić do kościoła, by 10% najbogatszych parafii zapewniło dach nad głową jednej afgańskiej rodzinie, zgodnie