Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 426
Ja tego nie rozumiem dlaczego my w Europie musimy przyjmować jakichkolwiek uchodźców z innych niesąsiadujących oraz niebędących w naszym kręgu kulturowo-społecznym państw? W dodatku bez żadnej weryfikacji?

Przecież to co się ogólnie dzieje to plucie obywatelom w twarz bo oznacza że państwa nie są wstanie albo w zasadzie nie chcą zapewniać bezpieczeństwa.

Nie mówiąc o tym że to wykorzystywanie Europejczyków z UE (i nie tylko) którzy zmuszeni są płacić za utrzymanie uchodźców.

I to wszystko dzieje się szantażem emocjonalnym pod pretekstem "kobiet i dzieci" który potrafi być silniejszy niż paszporty, wizy, umowy międzynarodowe itd.
#bialorus
  • 52
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@sylwke3100: problem jest dość skomplikowany i troche to uprościłes. Ja jestem rozdarty, zgadzam się z tym co napisałeś ale no to są ludzie, mimo wszystko. Gdybym urodził się w takim bagnie jak oni to bym zrobił wszystko żeby #!$%@? i ułożyć sobie życie w cywilizowanym kraju. Oczywiście zdaję sobie sprawę że mogą tam być ludzie niebezpieczni lub darmozjady - jak to odsiac? Nie wiem. Nie jest to temat zero jedynkowy i
Ja tego nie rozumiem dlaczego my w Europie musimy przyjmować jakichkolwiek uchodźców z innych niesąsiadujących oraz niebędących w naszym kręgu kulturowo-społecznym państw?


@sylwke3100: dobrze że tacy Irańczycy podczas drugiej wojny światowej nie mieli takich dylematów.

https://natemat.pl/148383,my-tez-bylismy-uchodzcami-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-przyjmowali-nas-na-calym-swiecie
@sylwke3100: a kto kazał naszym wojskom #!$%@? się do Iraku/Afganistan


@Niuans: A co mają nasze wojska do dzieciątek niezidentyfikowanych ludzi co do których NIE ma nawet dowodu że uciekają z terenów objętych jakąkolwiek wojną.

iłes. Ja jestem rozdarty, zgadzam się z tym co napisałeś ale no to są ludzie, mimo wszystko. Gdybym urodził się w takim bagnie jak oni to bym zrobił wszystko żeby #!$%@? i ułożyć sobie życie w
Poza tym jeszcze jedno - trzeba sobie zadać pytanie czy tam w Afganistanie naprawdę toczy się wojna że wojna


@sylwke3100: tak, toczy się. Mniejszości za parę miesięcy będą mordowane - geje, kobiety żyjące poza religijnymi zwiazkami, może nawet innowiercy. Ja też bym nie uciekał do Rosji tylko do Niemiec.